Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

proton ve pic basic aynı pcde

Başlatan mustafa_cmbz, 02 Eylül 2007, 02:32:34

mustafa_cmbz

arakdaşlar su protonu merak ettim pic basicten biraz daha üstünmüş sanırsam simdide ona merak sardım fakat aklımı kurcalayan bir sey var format atmadan önce mplap yuklu idi pc de daha sonra basic öğrendim ve mcs'yu kurarken hata veriyodu sonra öğrendimki aynı pc de bazen hatalara sebeb oluyormuş register meseli galiba payalaşamıyorlar herhalde acaba protonuda yukelmeye kalksam böyle bir sorun çıkarmı ?

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"arakdaşlar su protonu merak ettim pic basicten biraz daha üstünmüş sanırsam simdide ona merak sardım fakat aklımı kurcalayan bir sey var format atmadan önce mplap yuklu idi pc de daha sonra basic öğrendim ve mcs'yu kurarken hata veriyodu sonra öğrendimki aynı pc de bazen hatalara sebeb oluyormuş register meseli galiba payalaşamıyorlar herhalde acaba protonuda yukelmeye kalksam böyle bir sorun çıkarmı ?

merhaba hic bir sekilde sorun cikmaz ayrica sidetle tavsiye ediyorum protonu son 1 aydir protonu kullaniorum islerim daha koaly oldu pice daha fazla hükmeder oldum avatajalrindan birini bahsedeyim glcd ile kolay calisma sd mmc kart cf compact card lcd de inverse yani tersini alma (özelikle menülerde) cok koalylik sagliyor ayrica i2c iletisim icin normal pic baside sdl sda pinlerini kulanmak icin komut yok ama protonda hbusout ile picin dahili yani özel pinini kullabilirsiniz aynen serout hserout ,pwm hpwm meselesi . koaly gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mustafa_cmbz

açıklamaların için sağ ol hocam dediğin gibi benımde mmc kartlar vb. eeprom ile uygulamlar yapmak istiyorum artık basit şeyleri basicte yaparız prof. olanları da protonda yarın ilk işim protonu yuklemek olacak....kolay gelsin...

ilker_32

Her hangi bir sorun çıksa bile birini c:/ ye diğerini d:/ yükleme ile de problem çözülebilir.