ses kayit cihazı yaptım ama çok çızırtı var ?

Başlatan remzi, 15 Eylül 2007, 13:16:59

MURSEL

selam arkadaşlar apr9600  intel elektronikte  1-2 hafta içinde ortalama 4 ytl bulubilirsiniz kısa sesli yanıt sistemlerde uygun gibi apr9600 fakat uzaktan sistem kontrollu  menu içinde menu oluşan projeler yapıldıgında mp3 kullanılması daha uygun gibi  ... peki arkadaşlar pic ile mp3 kontrol etmek zormu  ön bilgi olarak ugraşan arkadaşlardan bilgi rica etsek picten mp3 calara adres yollayıp  calmasını isteme gibi rahatlıkla yapılıyormu

yalnayak

Alıntı yapılan: "remzi"apr9600 entegresinin piyasa değeri yaklaşık 4-5 usd arasında. Şuan biraz zor bulunuyor ama işallah ilerde bolca bulunur. Arkadaşlarında dediği gibi apr9600 yerine isd entegrelerini kullanmanızı tavsiye ediyorum. apr9600 da çok cızırtı var. isd de ise ses çok berrak.
Ben basit bir iş olsun diye apr yi kullandım. mikroişlemci ile örnekleme yaparak daha iyi olur.
Bu arada çızırtı devam ediyor...
Başka bir arkadaşımda bu entegre ile ses kaydı yapmış ondada aynı sorun var. Zannedersem çızırtı entegreden kaynaklanıyor...

Herkese hayırlı işler...
apr ilede isd ilede micrafondan kayit yaparken yakin citirtilar olusuyor.ama isd ye ana inden kayit yapar ve kaynagin ses ayarlarini iyi ayarlarsianiz ve amfide iyi olursa ses gayet net cikiyor.tabiki mp3 kalitesi ile kiyaslnamaz ki bu tip ic ler voice icin tasarlanmis 8kz muzik icin yetersiz kaliyor.
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

feyzi

Herkese selamlar! Elimde ISD4003 ses kayıt ve dinleme kartı var.Ses çok cızırtılı dinleniyor.16f673 ile yapılmış.Isd4003 ün özet olarak kullanımını rica ediyorum.proteus ta simule imkanı var mı?şimdiden teşekkür ederim.
"insanların hayırlısı ,onlara faydalı olandır."  (H.Ş.)

adem_36

MERHABA ASLAN BEY,

MP3 PLAYER KULLANARAK SES KAYIT DEVRESİ YAPMAK İSTİYORUM NASIL YAPACAĞIM TAM BİLEMİYORUM. MP3 PLAYER DAN BİLGİYİ NASIL OKUYACAĞIM, İSTEDİĞİM ADRESTEKİ BİLGİYİ NASIL ALICAM BİLEMİYORUM ARICA DEVREMDE  PİC KULLANMAYIDA DÜŞÜNÜYORUM. SES KAYIT DEVRESİ İLE İLGİLİ ELİNİZDE BİR ŞEMA VAR MI VEYA NASIL YAPABİLİRİM BİR YOL GÖSTERSENİZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN  ÇOK TEŞEKÜRLER...

mustafa_cmbz

mp3 ten kastınız minik mp3 çalar'ise bir tane ses kayıt özellikli mp3 çalar alıp bunun tuşlarını pic'ile kontrol ederek kayıt işlemini gerçekleştirebilirisiniz..ben bu yöntem ile telefon dinleme ve kayıt devreleri yapıyorum...aslında çok basit...eğer seri üretim vs düşünüyorsanız sadece her zaman bulabileceğiniz mp3 çalarlardan almanız gerek ve oturup bunun tuş fonksiyonlarını kağıda dökmelisiniz ondan sonra da programı yazabilirsiniz...he peki nasıl dinleme yapacağım derseniz de tasarlayacağınız devreye bir adet minik röle ekler usb bağlantısının +5v'unu buradan bu röle ile açıp kapatırsınız böylece pc'ye de bağlanma imkanınız olur...diğer türlü çok zor..

umarım ne yapmak istediğinizi doğru anlamışımdır...

adem_36

cevabınız için teşekkürler. evet aslan bey minik mp3lerden almayı düşünüyorum. ben şöyle özetleyeyim projeyi bir RF le kontrol edibilen anons devresi yapmayı düşünüyorum 20-30 anonsu mp3 player a yükleyip ordaki anonslardan istediğim anonsu istediğim zaman çaldırmak istiyorum. tabiki bunun içinde adresten okumam gerekiyor. nasıl okuyabilirim. çoğu entegelerde belli standartlar vardır onagöre okursunuz ya bende mp3 playerdaki hafıza biriminden istediğim anonsu nasıl alırım. tektek butonunu kullansam 30. anonsa gelene kadar belli bir süre gececek. birde  DAC'a gerek varmı direk mp3 hopörlör çıkışını kullanabilirmiyim. şimdilik ticari bir amacım yok. kolay gelsin...

cicosz

prizden alıyosan elektriği,prizin toprak hattı yoktur büyük ihtimalle..ama normaldede ses fazla kaliteli çıkmaz o entegreden