ccs ve enc28j60.c ile tcp/ip uygulaması

Başlatan bb_71, 19 Eylül 2007, 19:45:34

bb_71

Merhaba

CCS ve enc28j60 kullanarak PIC ile bilgisayar arasında TCP/IP ve UDP uygulaması yapmış olan arkadaşlar var ise örnek kod verebilirler mi acaba?

Teşekkürler.

birkan

enc28j60 ile hiç uğraşmadım ama rtl8019 ve pic ile bişeyler yapmaya çalıştım. Ağdan gelenleri aldım ama networke gönderdiğim bilgiler hep yanlış gitti. Sonunda bir süre ara vermeye karar verdim. Sizin network entegreniz enc28j60 ama ondan vazgeçerseniz belki birlikte rtl8019'u tekrar ayağa kaldırmaya çalışırız diye yazdım. İyi çalışmalar.

Ziya

Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

fatihvelid

Microchip'in hazır TCP/IP Stack v4.02 var. Onu indirin.İhtiyacınız olabilecek herşey var.
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

bb_71

MicroChip TCP/IP stack yazılımını biliyorum. Ben CCS cerleyici kullanıyorum. İkisi asarında uyumsuzluklar var. Biraz C18 derleyicisi ile çalışırım deyip uğraştım. Ama daha 4 satır LCD kullanabilme konusunda tıkandım kaldım. Şimdi C18 ile kod yazmayı öğrenecek kadar da vaktim yok açıkçası. Verilen örnek uygulamayı CCS şekline dönüştürmek için çok uğraştım ama olmadı. Sonra enc28j60.c driver dosyasını buldum. Fakat TCP/IP iletişimi yapabilmek için daha başka yazılımlar olduğunu öğrendim ama ulaşamadım.

Bu nedenle sorunumu forumla paylaştım. Eğer enc18j60.c driver yazılımını kullanarak TCP/IP iletişimi yapan arkadaşım varsa benimle paylaşmasını dilerim.

Teşekkürler.

nuri2978

arkadaşlar acilen banada lazım vee kafam karıştı mikrobasicmi öğreneyim yoksa CCS de mi mi devam edeyim..SAdece ethernet için de MikroBasic geçilmez ondan ötürü paylaşımlarınızı bekliorum arkadaşlar...
İşlemci 18f87j60 Üzerinde Ethernet portu var ama yapaçak örnek bulamadım
Benimle gel arkadaşım gel ve sonu gor

Erol YILMAZ

Öncelikle kaliteli derleyicilere geçmenizi tavsiye ederim.
18F serisi için örneğin "Hi-Tech PICC18", "Microchip C18"...

nuri2978

Kullandığım Derleyici MikroBasic Kullanıyorum...Sorunumu halen çözemedim

Birde elimde LV18 Serisi var işlemcisi Pic18f87j60 kullanıyorum onun üzerinde hazır RJ45 var ancak onun komutlarını bulamadım..

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar baya sıkışık durumdayımmm
Benimle gel arkadaşım gel ve sonu gor

fatihvelid

Öncelikle Allegro'nun dediği gibi sağlam bir derleyici kullanmanız lazım.

Kullandığınız basit,fonksiyonları kısıtlanmış, ve kaynak dosyalarını düzenleme imkanı vermeyen mikroE'nin derleyicileriyle fazla yol alamazsınız.

Hitech yada C18'e geçmenizi tavsiye ederim. PIC'de C18 kullanıyorum ve gayet memnunum.

Microchip'in TCP/IP Stack'ı derlerken yapmanız gereken şey makro ayarlarını doğru yapmaktir.

Ben stack'in büyük bir kısmını modifiye etmiştim :).

TCP/IP Stack'î burdan indirebilirsiniz.
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...