5 phase step motor

Başlatan selba, 03 Ekim 2007, 19:05:54

selba

mrb
arkadaşlar elimde bir tane 5 faz step motor var.bunun 2 faz motorla sürüş bakımından ne farkı var?2 fazı sürdüğümüz gibi sürebilirmiyiz(mesela l297-298 le)? teşekkürler,kolay gelsin
selba

erkan614

yqa bukonuda bişeler yazılmıştı hatırladığım kadarı il 5 faz step üni polar oluyo bunu l298 gibi lerle süremezsin uln2003 gibi bi entegre kullanman lazım 5 faz 5 bobin oluyo galiba mod 5 saydırrıcan
yazı umarım açıklayıcı olmuştur inş yanlış yazmamışımdır

selba

cevap için teşekkürler.
selba

ozancnc

bu mesaji siliniz...

erkan614

yahu nniye çöpe atsın pic+uln veya pic+fetsürücü+irf ile babalar gibi kullanır en kötü enkoder yapar
israf yapmamak lazım

ozancnc

bu mesaji siliniz...

erkan614

ne argesi yaw sayıcı entegresi ile bile sürücü yaparsın ben geckonunkileri açmıştım işlemci hakgetire adamlar sayıcı entegresi ile sürücü yapmışlaar chopping için basit adc+enable ilişkisi sürücü+irf540
yalnız mid band rezonens dampingi nası ayarladılar çözemedim :(

selba

mrb
ben nette 5 faz sürücü devresi bulamadım,bilen arkadaşlar varsa yardım
selba

Fixxer

Bu konu çok güzel olmuş unipolar motorları ben 297-298 çiftiy ile sürebiliyorum  :lol:  yani unipoları şunla süremezsin diye birşey yok bipolar gibi kullanabilirsin tek yapman gereken ortak uçları birleştirmek  ;)
...............................

ozancnc

bu mesaji siliniz...

selba

motorda beş tane kablo var ve beşi de birbirine kağlı.yani ortak uç diye bir şey yok,tüm uçlar ortak.2 faz motorlarda 8 tane sargı var,bipolar baglantıda 4+4 olarak sürülüyor.5 faz da ise 10 tane sargı var .
ilgili link:
2phase vs 5phase
selba