3x4 key pad ile sd karta bilgi yazdırma

Başlatan dijiman, 11 Ekim 2007, 23:56:24

dijiman

Değerli forum üyeleri liseden beri elektronik işi içindeyim ancak bu pic olayı son zamanlarda karşıma çok çıkmaya başladı bende ögrenmeye karar verdim bu konu ile ilgili altaş yayıncılıktan 3 adet kitap satın aldım ancak gün içinde çalışmamdan dolayı ancak bu öğren me işine yanlızca geceleri evde devam edebiliyorum anlıyacağınız 31 yaşından sonra tekrar öğrenmenin yaşıyoktur deyip çalışıyorum belli başlı konuları inceledim ancak projemle ilgili hangi pic'i kulanabilirim gibi bazı temel sorumlarla karşılaştım. benim projemin bir devamı ola3x4 key pad ile sd karta bilgi yazdırma daha sonra da pc den note pad ile okuma yapmam gerekiyor bu konu ile ilgili neler önerebilirsiniz. bir çok yurt dışı sitesi de gezindim fakat bu tarz bir proje ile de karşılaşmadım bu konuda yardımlarınızı esirgiyecenizden de eminim iyi bayramlar nice bayramlar görüşmek üzere selamlar.

sigmoid

mikroElektronikanın derleyicilerinde keypad okumak ve sd karta yazıp okumakla ilgili bir çok fonksiyon var. sd kart fonksiyonunu sadece pic18f serisi için yazmışlar. Help inde gerekli bilgi ve devre şemasıda mevcut.

size uygun olan bir dili secerek projenizi yapmaya başlayabilirsiniz. Ben c yi kullanmayı tercih ediyorum. Diğer dillerde de aynı fonksiyonlar var.

http://www.mikroe.com/en/compilers/

kolay gelsin.

Logan

@dijiman, bu tür bir projeyi gerçekleştirmen için öncelikle tuş takımı mantığını, daha sonrada SD kartlardan okuma mantığını kavraman gerekir. Yazdığına göre yeni başlamışsın ve mikroişlemciler konusunda pek bir bilgin yok. Benim şahsi görüşüm, yapmaya çalıştığın bu sistem seni biraz kasıcak gibi :) Tuş takımı ile ilgili problem yaşamazsın hatta istersen istediğin dilde örnek program dahi yollayabilirim. Fakat tüm bunlardan önce mikroişlemci mimarisi ve programlama mantığını iyi bilmen, iyi anlaman gerekiyor. Hazır programlar üzerinde değişiklik yapman ise oldukça zordur zira çok detaylı bir açıklama söz konusu olmadığı durumlarda iş daha da zorlaşır :? Hangi dili kullanmaya karar verdin???
İmza.

krian

baska bir yöntemde

1-tustakımı ile aldıgın bilgiyi pic hafızasına gecici olarak almak
2-pc de yazdıgın arayüzle bunu seri olarak pc ye cekmek
3-arayüz programında word belgesine cevirmek

diger yöntemler işe yeni başlıdıgını düsünürsek sana biraz uzak kalır.