Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

20 bit kayıt

Başlatan cevat, 01 Kasım 2007, 22:17:09

cevat

Picden çıkan   datayı başa bir Picin eepromuna  kayıt edebilecek program ne şekilde yazmalıyım böyle hazır bir program varmı?Okunacak bilgi 20 bit
16f628 veya 16f84

Logan

@cevat, okunacak bilgi 20 bit olduğuna göre, bunları 8'erli datalar halinde atmak zorundasın. Kullanılacak MCU'nun özelliklerini belirtmemişsin. Eğer bilgiyi paralel olarak alacaksan işin kolaylaşır. Port değerlerini olduğu gibi aktarırsın. Fakat seri olarak alacaksan diğer yönteme nazaran biraz daha uğraştırıcı olur. Programı hangi dilde yazacağından da bahsetmemişsin. Bunun için hazır bir kod elbette yok. Eprom belleğe yazma kısmını halledersen, algoritmayı oluşturman fazla vaktini almayacaktır...
İmza.

yalnayak

Alıntı yapılan: "cevat"Picden çıkan   datayı başa bir Picin eepromuna  kayıt edebilecek program ne şekilde yazmalıyım böyle hazır bir program varmı?Okunacak bilgi 20 bit
16f628 veya 16f84

tam bilmiyorum ama f877 nin fsr registeri bu amac icin kullanilabilir.ayirma yapmana gerek kalmadan bunu yapabilirisn
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

alayli

Alıntı yapılan: "cevat"Picden çıkan   datayı başa bir Picin eepromuna  kayıt edebilecek program ne şekilde yazmalıyım böyle hazır bir program varmı?Okunacak bilgi 20 bit
16f628 veya 16f84

Hangi programlama dili için soruyorsun?
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

mech

serout'la gönder serin'le al ewrite ile eeproma yaz. PICBASIC PROTON.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

cevat

Assembley yeni  öğreniyorum.Bu eeproma kayıt işini birazdaha açık anlatabilirmisiniz .

mert3162

Bu işlem için assembler ölüm gibi bir şey Protonda yazılmış birkaç örnek olursa arkadaşın işini görebilir malesef bende yeni basic öğreniyorum :)
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan