Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Arka planda melodi çaldırmak

Başlatan mech, 13 Kasım 2007, 09:40:44

mech

Meraba arkadaşlar. Arka planda melodi çaldırmak istiyorum. Yani o sırada program akışı devam etsin, istediğim an melodiyi durdurabileyim. Mesela bir butona basınca melodiyi kessin gibi yani. Ben bir çıkış yolu bulamadım. Teşekkürler...
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

stlg

Protonu bilmiyorum ama kesmeyle bu işi yapabilirsin, kesme suresi melodini yavaslatmayacak hızda olmalı genel kesme gıe kapatırsan melodinde son bulmus olur bu sekilde olabilir sanıyorum
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

mech

kesmeyle hiç uğraşmadım. kaç çeşit kesme var acaba, ne gibi özellikleri mevcut. Yani burda nasıl bir kesme uygulayabilirm.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

stlg

TMR0 kesmesi olabilir programınız rutin işleyişini surdururken belirliyeceginiz surelerde kesme olusur, yazacagınız kesme alt programı bir notayı dısarı verir ,her kesme olusunda artırılan bir register sıradaki notayı dısarı gonderir ,hemde programınız aksamaya ugramaz, ben asm ile programlarımı yazıyorum ,bu sekilde bir uygulamam olmadı ama zamanlamaları iyi ayarlayabilirseniz olabilir kanaatindeyim ,siz proton ile gerekli ayarlamaları yapmalısınız
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Maxim

mech ,
eyvah eyvah interrupt gerekiyorsa yandın ,
meğer interrupt konusunda amma çok sıkıntı varmış ,
çok insan var interrupt kullanamayan ,bilmeyen .
keşke işi bilen biri çıksada detaylı bir döküman hazırlasa interrupt kullanımları konusunda.
sadece ete ustanın bir kaç örneği var bu konuda .