Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

code protect boot problemi?

Başlatan mech, 23 Kasım 2007, 16:27:58

mech

Meraba arkadaşlar. 18f452 ver.7 ile çalışıyorum. Pic brenner8-usb programlayıcı kullanıyorum. konfigürasyonda code protect boot sekmesini on yaptım. Sanki ara sıra picte kitlemelere tutarsız çalışmalara neden oldu gibi geldi sonra düzeldi. Ben korumayı arttırmak istiyorum.Acaba bu biti kapatırsam pici ele geçirmek kolaylaşır mı? Açarsam sorunlara neden olur mu? Teşekkürler...
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

mech

meraba arkadaşlar. Soruma bir cevap alamadım. Bu konu benim için önemli. Eğer üstatlarımız bilmiyorlarsa da bir yorum yazabilirler mi? Teşekkürler. Dün bir araştırma yaptım.Bu forumda aktif olarak katılan 200-300 kişi ya varız ya yokuz.Bu yüzden birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum.

ilker_32

Alıntı yapılan: "mech"Meraba arkadaşlar. 18f452 ver.7 ile çalışıyorum. Pic brenner8-usb programlayıcı kullanıyorum. konfigürasyonda code protect boot sekmesini on yaptım. Sanki ara sıra picte kitlemelere tutarsız çalışmalara neden oldu gibi geldi sonra düzeldi. Ben korumayı arttırmak istiyorum.Acaba bu biti kapatırsam pici ele geçirmek kolaylaşır mı? Açarsam sorunlara neden olur mu? Teşekkürler...
Evet bu şekilde yaparsan PIC bilgileri rahatlıkla alınabilir.
https://www.picproje.org/index.php/topic,16611
Yukarıdaki linkte bununla ilgili bilgilere rastlamıştım. :lol:

mech

peki bu table code protect'ler ne işe yarar. Aslında bütün korumaları açsam picte anormal durumlara neden olur mu?

ilker_32

Alıntı yapılan: "mech"peki bu table code protect'ler ne işe yarar. Aslında bütün korumaları açsam picte anormal durumlara neden olur mu?
Ne yapmak istiyorsanız isteğinize göre seçebilirsiniz. Mesela, ROM kompile protect olabilir. Yada yazmaya karşı protect olur. Yada okumaya karşı protect olabilir. Buna göre ayarlarınızı yapınız.

ROM protect,
ROM table write protect,
ROM table read protect, vs..

mech

table read protect açtığım zaman pic programlayıcı, konfigürasyon yazımında 2 hata olduğunu söylüyor.table kod koruması önemli midir?