bluetoothu acık olanlara otomatık sms gondermek

Başlatan deliko, 25 Kasım 2007, 11:00:37

deliko

herkeze meraba.
sitede yeniyim forumdaki konular çok kapsamlı gercekten çoğu konuya göz attım ama tam olarak istediğim bilgiyi bulamadım

bi proje düşünüorum sistem örneğin okul kapı girişinde olcak ve kapıdan giren ve bluetothu açık olanlara hoşgeldinizz.. 1. katta şu var 2. katta şu var die otomatik msj atcak..telefonları görüp sms atması gerekio anlıcanız  :?

blutooh yoluyla olabilirmi sizce yada rf alıcı verici die düşündüm ama oda mantıklı değil sonuca teli algılaması lazım.. dtmf kodları die forumda dolaşırken denk geldim acaba dtmf mi gerekio  :cry:  nerden başlamılıyım sizce..görüşleriniz için şimdiden sağolunn  :?:

Maxim

sms göndermen için tel numarası girmen şart ,
önce numarayı alman ve o aldığın numaraya mesaj atman gerekiyor .

hangi telefon sana bluetooth üzerinden kendi numarasını verir ?
sahibinin haberi olmadan ?

wosvol

öyle bişe yapamak zor bişe kolay kolay kimse bluetooth açık gezmiyor hemde karşıda ki kişi güvenlik sebiyle kabul etmesi gerekiyor kabul ederse txt dosyası gönderebilirsin

deliko

benimde amacım txt dosyası gönderebilmek diğerleri önemli değil zaten. blututh alanına girdiğinde yazılı mesaj gitsin

kişinin tel numarasını aldıktan sonra kendi cebindende gönderebilirsin sonuçta msjı :? amaç teli algılaması gprs gibi yani yada bi bus istasyonu gibi  ;)  genede sağol kardeşim..

bu konuda yardım edebilcek yada görüşünü sölicek arkadaşlar şimdiden sağolsunnn.. nolur yardımm!!

Ersin

Peki bunu gondererek insanlara bluetooth uzerinden spam yapabilecegini hic dusundun mi, ayni maillerdeki gibi.

deliko

baba txt diyince de sanırım yanlış anlıonuz  :(  amacım okulun giriş kapısınına uygulamak bunu ve girenlere hoşgeldiniz 1. katta müdür beyin odasıı 2. katta yemekhane cart curt die msj göndermmesi.. okuldada araştırmadayım hocalarda tam bilmio ama beraber yapcaz dedi bu projeyii okul içinde gerçekleşmiş olcak yani  ;)
 ama tabiki kötüyede kullanılabir sonuçta  :?  hala devresi ve yapımı hakkında kafam karmakarışık ve en kısa zamanda başlamam lazım artık :?

Ersin

Kotu niytle kullanacaksin seklinde anlasilmasin.Giriste her ogrenci bunu istemeyebilir yani okulun neyin nerde oldugunu bilmek istemeyebilir.Sonucta giriste bluetooth la bunu gonderdiginizde ogrencinnin telefonunda uyari olusacak.Her ogrenci bunu almak zorunda değil diye dusunuyom.Tabii bu okulun bir karari.Birde su var kac kisinin bluetooth u acik olacak.Acik olanlar bu mesaji aldi ve de eski ogrencilerden, bu bilgiler onlara gereksiz, bir daha okula gidereken bluetooth lari kapali olacak.Boyle bir projenin ne kadar faydali olabilecegini tekrar dusnun derim.
Bu bitirme proje si ise baska tabii.

tefo

benzer şekilde mağaza reklamları yapılıyor. bunu yapan bir yazılım firması vardı ama şu an hatırlamıyorum. biraz aranırsa bilgi bulunur gibime geliyor.