Bitirme Tezinde Ne Yapsam -- PLC

Başlatan lojikmemo1, 27 Kasım 2007, 07:12:20

lojikmemo1

Merhaba arkadaşlar.
Bundan bir  ay öncesine kadar bitirme tezi için PLC tasarlıyordum ama var olan bir şey tasarlamak sonradan bana gereksiz gibi geldi.
isterseniz PLC çalışmalarımı da paylaşabilirm.

Sizce bitirme tezinde ne tasarlanmalı.
Hem işe yaramalı hem endüstriyel olmalı diye düşünüyorum.

Sizlerin gördüğü otomasyon veya yazılım konusunda bir eksik var mı? Bu eksikler üzerinde çalışmak daha faydalı olacaktır.

Proje neler barındırabilir...
------------------------------
Microprosessor ile
* HDD
* SdCard
* Renkli- tekrenk lcd
* Klavye
* Mouse
* Ethernet
* USB
* TV
* PC Monitörü

PC tarafı için C# .NET - ASP.NET - COM+ - Windows API

İyi çalışmalar...
İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.

Göktuğ

Tamamını yapamasanda en azından algılama ve uyarı kısmını yapabilirsin.

Araçlar kırmızı ışıkta otomatik duracak

Araçlar kırmızı ışıkta otomatik duracak Japonların bir numaralı otomobil üreticisi Toyota, otomobillerin kırmızı ışıkta kendiliğinden durmasını sağlayacak sistem geliştirdi.

Şirketin, kırmızı ışık ihlalleri yüzünden meydana gelen kazaları azaltmak amacıyla geliştirdiğini bildirdiği sistem, yol kenarına yerleştirilen vericiler ve otomobildeki alıcılardan oluşuyor. Sürücü, vericiden gelen sinyalle trafik ışıkları hakkında sesli ve görsel olarak bilgilendiriliyor. Sürücünün kırmızıda durmayacağı "anlaşılırsa", otomobil otomatik olarak fren yapıyor.

Toyota'nın bu yeni güvenlik paketinde "Dur" tabelaları için de benzer sistem geliştirildi. "Dur" levhasıyla karşılaşılınca sürücü aynı şekilde uyarılıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/7760980.asp?gid=198&sz=71139

Ziya

Alıntı yapılan: "lojikmemo1"...isterseniz PLC çalışmalarımı da paylaşabilirm...
Paylaşırsanız seviniriz. En azından metod üzerine tartışırız. Bize de faydası olur.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

lojikmemo1

@Göktuğ

Duymuştum ama önemsemimştim ama iyimiş teşekkürederim hocama teklif edeyim bakalım kabul ederse belkide yapabiliriz.

lojikmemo1

PLC ile çalışmalarımın tamamı PC boyutunda ve bir kısmı da donanım üzerindeydi. Proteus ile yapmış olduğum similasyonlarda çok güzel sonuçlar almıştım.
PC tarafı C# .Net ile yapmıştım o yüzden çok kişi anlamayabilir ama yinede yayınlayabilirim.
Yeni bir başlık altında bu projemin tüm kodlarını deneme çalışmalarımı ve detaylı bilgiyi yayınlayayıp üzerinde tartışabiliriz.
Üzerimdeki bu meşkuliyeti atar atmaz PLC işine dönebiliriz..