Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

ADC problemi

Başlatan showtime, 27 Kasım 2007, 22:05:44

showtime

Maalesef olmadı kardeş.

dombilik

@ showtime;
ADC si olan bir pic mi kullanıyorsun devrende?
Birde analog dijital çevirme işini ADC kullanarak denermisin.Genellikle bu tür chiplerde analog girişteki GND ayrılmıştır yani AGND olarak bir uç bırakılmış ve analog girişin GND si ile digital GND ayrılmıştır.
     Devrende kullandığın yük ün başka bir noktasından kontrol alman mümkün değilmi(Kısaca açacak olursak nasıl bir motorun dönüşünü
yine onun dönüşüne bağlı bir tacho yada enkoderden değerlendirip devir kontrolü yapmak gibi) ?

Kolay gelsin..
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

showtime

Harici bir ADC kullanmayı hiç düşünmemiştim. Piyasada dediğiniz özellikte bir ADC ismi verirseniz çok sevinirim. Fikir için çok teşekkür ederim Dombilik kardeşim.

dombilik

Pazartesi işyerindeki çalışma dosyalarıma bakayım..Oradan size gerekli bilgileri veririm.
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

showtime

Dombilik kardeşim ADC0804 buldum dediğiniz özelliklerde. Şimdi bu konuda örnek şemalar araştırıyorum.

dombilik

@showtime;
   Ben bir ara linkini verdiğim ADC yi kullanmıştım.Elimde Protonda kendi yazmış oldugum bir örnek yazılımda mevcut.
İstediğin takdirde yardımcı olurum.Kolay gelsin.

MCP3208

showtime

@domiblik,
Paylaşımınız için şimdiden teşekkürler. Sabırsızlıkla bekliyorum.