Telefon Sesini Pc'ye Kaydetme

Başlatan bekay_gulen, 13 Aralık 2007, 12:50:42

bekay_gulen

Merhaba arkdaşlar , normal ev telefonunun sesini pc ye aktarmak istiyoumbunula ilgili elinde çalıştıgından emin oldugunuz devre varsa bana gönderirseniz yada sitye eklerseniz seviniim ( Antrak gazetesinde buna benzer bi devre var ancak yaptım çalışmadı aslındagayet mantıklı ama çalışmadı ) berkay_gulen@hotmail.com

fatihsatir

Telefon sesini pcye kaydetmenin çok yolu vardır. Sen nasıl yapmak istediğini eğerki söylersen ona göre birşeyler buluruz.
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

stlg

Birde bunu dene bakalım ben denemedim

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

mustafa_cmbz

hocam aradığın devre verdiğim linkte " 4 kanal tel dinleme devresi (lcd'li)"

o dosyayı indirin içinde hat trafosu ile yapılmış bir şema mevcut sadece onu yapabilirsiniz,nette vox özellikli kayıt programları var ve onlardan kullanabilirsin.telefon çaldığında kayıt etmeye başlar....o devre ile bir sürü telefon dinleyici tasarladım o linkte verdiğim amatörce yapılmış bir devreydi zaten önemli eksikleride var ama faydalanabileceğin dökümanlar mevcut o klasörde....kolay gelsin..

http://picproje.4shared.com/account/file/22691561/c02327d3/4KANAL_16X2_LCDL_DNLEME_CHAZI.html?sId=MBW4iHA365q1dgmU

girişte şifre filan isterse www.picproje.org yaz ve buradaki diğer faydalı dökümanları da incele...

ipek

sayın stlg hocam dandik modemlerden çıkarılmış izolasyon trafoları  trafoları ile yapılmadan olmuyor müthiş bir 50 hertz vınıltı baskın çıkıyor

hadi kural bu diyelim  teknosa'dan dandik bir dect cordless telefon aldım 34 ytl e merak tabiki çinli napmışta bunu bu kadar ucuza mal etmiş diye hemen baz istasyonunu operasyon masasına yatırdım birden şaşırıp kaldım trafo falan yok fakat  ses pırıl pırıl vınıltı falan yok ...üstelikte pcb çin malı olmasına rağmen altın kaplı idi  8O

OG

Alıntı yapılan: "ipek"
hadi kural bu diyelim  teknosa'dan dandik bir dect cordless telefon aldım 34 ytl e merak tabiki çinli napmışta bunu bu kadar ucuza mal etmiş diye hemen baz istasyonunu operasyon masasına yatırdım birden şaşırıp kaldım trafo falan yok fakat  ses pırıl pırıl vınıltı falan yok ...üstelikte pcb çin malı olmasına rağmen altın kaplı idi  8O
Telefon makinesi kendi başına çalıştığı sürece vınıltı olmaz. Bu makineyi veya telefon hattını elektrikli başka bir sisteme bağlarsanız (pc gibi) gürültü başlar. Sebebi telefon santreli ile bağlanan elektrikli cihaz arasında temiz bir referans olmamasından kaynaklanır. Telefon hattı balance olduğundan referansa ihtiyaç olmaz ve hattı diğer sistemden elektriksel olarak ayırdığınızda problem biter.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.