220V Cihazları Kontrol Eden Programlanabilir LCDli Devre

Başlatan vuslatsaati, 27 Aralık 2007, 10:05:42

vuslatsaati

Merhaba arkadaşlar. Benim bir otomasyon devresine ihtiyacım var. Otomasyon devresinin çalışma prensibini size kısaca anlatmaya çalışacağım.
Devre birbirinden bağımsız olarak 5 farklı cihazı çalıştıracak. Cihazlar 220 volt ile çalışmakta. Devreye bağlı cihazların çalışma saatleri ayrı ayrı programlanmak istenmekte. Yani istenilen saatte çalışıp istenilen saatte duracak. Her cihaz için 10 farklı on ve off programlama yapılmak istenmekte.Benim elektronik eğitimi ile alakam yok ama baskı devre hazırlama ve lehimleme konusunda deneyimlerim var. İstediğim otomasyon ile ilgili elimde bir çalışma var ama istediğim tam özellikler yok. Konu hakkında yardım etmek isteyen arkadaşlarıma devreyi gönderebilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

otm

merhaba
forumda bir araştırma yaparsanız PIC16F877 ile yapılmış 10 adet ayrı ayrı programlanabilen 4 satır lcd ekran çıkışlı bir devre bulacaksınız.işinize yarar diye düşünüyorum.

vuslatsaati

Arıyorum ama bir türlü bulamıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

otm

Biraz araştırmanız gerekirdi.Zira arama sonuçları bayağı uzun.
Neyse devrenin rar dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Devre üzerinde çıkışlara transistorle sürdüğünüz roleleri takarsanız cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz.
kullanıcı ad: user
password  : picproje

www.uniteknik.com/dosyalar/saat.rar

mucitotomasyon

merhaba  dedigin otomassyon devresini  sana yaparım. devre ye istemedigin kadar  özellik atarım  msn de görüşelim
  XXXXXXX@hotmail.com
MOD NOTU : Buradan Yardımcı olunuz.. (ground)

creemstorge

Alıntı yapılan: "mucitotomasyon"merhaba  dedigin otomassyon devresini  sana yaparım. devre ye istemedigin kadar  özellik atarım  msn de görüşelim
  XXXXXXX@hotmail.com

Sanırım arkadaş karşılığında ücret talep edecekti.

vuslatsaati

Benden 650 USD ve 500 YTL isteyen arkadaşlar. 5 ytl ye sorunumu fazlasıyla hallettim. Piyasada dijital zaman ayarlı piriz diye bir aygıt varmış. Elektronikçiden aldım. İstediğimden fazla programlanabiliyormuş.