ARM9 geliştirme boardı yapıyoruz [DONANIM]

Başlatan mp3dragon, 30 Aralık 2007, 22:39:42

ahmet2004

Cihazda comPort olacakmı.

Birde at91rm9200 boşta kalan pinleri dışarı verecekmiyiz?

files

yapmaya uğraşmayın: bunlardan 1er tane isteyin gümrüğe filan da girmez.  hatta gönderen arkadaşa rica edin ücretsiz sample yazar. taahhütlü posta ile  isteyin upse gerek yok.  Amerikadan  çinden ufak bir paket 20-30$ a geliyor 2-3 hafta beklerisniz enfazla.

Tek alırsanız 149$demiş:
http://www.embeddedarm.com/epc/ts7200-spec-h.html

TS-7200 ARM Single Board Computer

200 MHz ARM9 processor with MMU
Boots Linux out of the box
32 MB SDRAM
8 MB Flash disk (16 MB optional)
10/100 Ethernet
Compact Flash
2 USB 2.0 Compatible OHCI ports (12 Mbit/s Max)
2 COM ports
20 DIO
PC/104 expansion bus
Optional A/D and RS-485

mp3dragon

Alıntı yapılan: "files"

yapmaya uğraşmayın: bunlardan 1 er tane isteyin gümrüğe filan da girmez. hatta gönderen arkadaşa rica edin ücretsiz sample yazar. taahhütlü posta ile isteyin upse gerek yok. Amerikadan 30$ a geliyor 2-3 hafta beklerisniz enfazla.

Tek alırsanız 149$demiş:
http://www.embeddedarm.com/epc/ts7200-spec-h.html

TS-7200 ARM Single Board Computer

200 MHz ARM9 processor with MMU
Boots Linux out of the box
32 MB SDRAM
8 MB Flash disk (16 MB optional)
10/100 Ethernet
Compact Flash
2 USB 2.0 Compatible OHCI ports (12 Mbit/s Max)
2 COM ports
20 DIO
PC/104 expansion bus
Optional A/D and RS-485

Siz oradan alırsınız o zaman. Yalnız bir daha bu konudaki önerilerinizi aşağıdaki başlık altında yazarsanız daha iyi olacak.
https://www.picproje.org/index.php/topic,18889&postdays=0&postorder=asc&start=30
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

ahmet2004

Ps2 klavye veya Mouse Bu kartta kulanabilecekmiyiz.

Yoksa PC ye mahkum muyuz?

mp3dragon

Alıntı YapPs2 klavye veya Mouse Bu kartta kulanabilecekmiyiz.

USB mouse veya USB klavye takılabilinir.Kısaca PC nize USB üzerinden bağlanabilen her türlü donanım bu borda da bağlanabilir yeterki driver(yazılım) olsun. PS2 için harici portlar da kullanılabilir.

Alıntı Yap
Yoksa PC ye mahkum muyuz?
Kendisi PC gibi zaten. Ama yazılım geliştirme PC üzerinde olur tabii.

EOS

PC-104 expansion bus  eklenebilir (şu aşamada mümkünse tabi...)

gallavi

ps2 (pc 104) için özel bi seri (piclerdeki spi gibi) port gerekir sanırım bunlardan boşta olanlar varsa iyi olurdu ama konnektör falan da almak gerekecek veya fazla uğraştırmadan yerleri bırakılırsa isteyenler  eski anakartlardan çıkma olarakda takılabilir sanırım.
DemirHan=gallavi;

ugurtarlaci

Arkadaşlar güzel bir TFT LCD buldum.

7 inch
800x480 pixel
18 bit 262K Renk
Dahili TouchScreen
Led Backlight (250mA)
30 Pin
Controller Yok

95$ civarı

DataSheet i Yükledin paylaşıma
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

mp3dragon

@ugurtarlaci,
TFT güzele benziyor. Ama bütçe konusunda zorlayabilir. İsterseniz onu ayrı bir liste ile düşünelim. PSP daha ekonomik şu an için.
@gallavi,
PC104 konusunda bende senin gibi düşünüyorum.

gallavi

@ugurtarlaci
TFT ler yurt içindenmi dışardanmı ?
Min adet ve temrin konularını konuştunuzmu ?
Bu konuda biraz bilgiverirmisiniz.
Eğer olursa ufak çaplı Laptop gibi olacak
DemirHan=gallavi;

dentaytr

katılıyorum hazır almakta bir seçenek ama bunu komple bizim imal etmemiz gibi bir keyif yoktur bence ayrıca donanımada hakim olmamızı sağlar göktuğ ve mp3dragon usatalar bize böyle bi şans verdiler gerçekten çok sağolun

tabiki sonrası program işi c/c++dan birine hakim olmak yeterlimi bu konuda şu an birine başlamak üzereyim hangisine başlasam?

tft olarak psp lerin fiyetı 22€ civarı tft türkiyede fiyat 15€ fazla

ancak touch screen 100 dolar civarı ancak klavye mouseden kurtaracak gibi
bu iki durumu seçime bırakalım derim ben aralarında 40 ytl gibi bir fiyat var
edit:yaw bizde kırmızı yaptırsak boardı :)
"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."  hayat 1 ve 0 dan ibaret değildir insanlar hayatı 1 ve 0 a indirgeyerek anlamaya ve çözümlemeye calışır hayat sonsuz sayıda rakam ve sonsuz ilimden meydana gelir   http://www.robo-cards.blogspot

ugurtarlaci

TFT Türkiye teslim fiyatıdır. Bir firma için daha önce getirmişler. Belki bir numune isteyebilirim. Ancak sayı 30 falan olursa getirtebiliriz. Touch Screen Embedded dir ve 95 dolarlık fiyata dahildir. Böyle bir LCD için fiyat iyidir arkadaşlar. Ben Mono 320x240 a bu paraları ödüyorum. Ancak Mp3Dragon unda dediği gibi bu ürünü daha sonra getirtebiliriz ancak LCD FLAT PANEL konnektörünün 24 bitlik bir FlatPanel referans alınarak yapılması hoş olur.

Bizdeki şemadaki  FlatPanel(TFT) konnektör bağlantısı sanki FlatPanel bağlantılarından farklı gibi. Bunu biraz açabilirmiyiz. Örneğin Renk  bitlerini  göremedim.
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

mp3dragon

Alıntı YapBizdeki şemadaki FlatPanel(TFT) konnektör bağlantısı sanki FlatPanel bağlantılarından farklı gibi. Bunu biraz açabilirmiyiz. Örneğin Renk bitlerini göremedim.
TFT seçimi kullanıcaya bırakıldığı için belli bir model tft için soket ve dizilim yapılmadı..34 pin headere bağlanan basit bir kart ile istenilen tft modeline uydurulabilir.
bir nokta var, epson driver 16 bit renk derinliğini destekler 18 ve 24 bit derinliğine sahip lcd ler basit bir bağlantı yöntemi ile çalıştırılabiliyor.

TFT touch ile beraber olunca fiyat gayet uygun. Soket konusunuda düşünmemiz gerek yalnız.Söylediğim gibi herkes 1 board + 1 LCD almak istemeyebilir onun listesini ayrı tutalım.

Prof.EleCTroN

Arkadaşlar CPLD eklenecekse board daki görevi tam olarak ne olacak ve ne kadar bir hızda çalışacak?

@ugurtarlaci
Bahsettiğin CPLD MAX3000 serisinden hangisi?

mp3dragon

Alıntı YapArkadaşlar CPLD eklenecekse board daki görevi tam olarak ne olacak ve ne kadar bir hızda çalışacak?
Ben exp. sokete takılmasını öneriyorum. Böylece exp. soket çok fonksiyonlu olarak kullanılabilir. Atmel max bus hızı 100 mhz, cpld bunu rahat kaldırır.