ARM9 geliştirme boardı yapıyoruz [DONANIM]

Başlatan mp3dragon, 30 Aralık 2007, 22:39:42

ugurtarlaci

Evet ona bende dikkat ettim acak bir yanlışlık yok. İlginçtir yazıya göre sol altta olması gereken 1 numaralı nokta sağ üst köşede yer alıyor. Dizilimi de doğru.  Aslında resimlerden de rahat seçilebiliyor dikkatli bakınca.
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

mp3dragon

Evet daha net fotoğraflar elime ulaştı. doğru dizilmiş. hayret genelde pin1 yazı yönünde olur.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

mp3dragon

erhanmete

son hali resimler

kartların dizgisi eksiği gediğiyle bu gün biter.

ugurtarlaci

Erhan Mete Süpersin....

Hocam Eline , yüreğine sağlık. Katkın azımsanamaz. Göndermeden önce haberleşirsek sevinirim . Birkaç elektrolitik kondansatör falan vardı bende, onlarıda beraber kargolarız Mp3Dragon a.  Sona yaklaşmış olmamız ümit verici....

Tüm katılımcılar adına Emeği geçen herkese teşekkürler arkadaşlar.
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

mp3dragon

Tek kelime ile harika gözüküyor. Övünmek gibi olmasın ama tekrar tekrar söylüyorum yurtdışındaki binlerce usd lik kitlerden bile iyi bir çalışma oldu. Bu forumda reklamın iyiside kötüsüde hoş karşılanmaz ama yurtdışında çok bilinen, bize konum olarak yakın bir üreticinin elimde olan kitinin yakın çekim resimlerini koysam bizim board ile arasındaki farkı göreceksiniz.

Bu sitede teşekkür de yasaktır ama bu konuda bir istisna istiyorum Çünkü hakkettik.

@Göktuğ,
Elimdeki PCB yi inceledikçe tasarımın ne kadar güzel olduğunu görüyorum. Çok profesyonel bir tasarım olmuş tekrar tebrikler. Şema hazırlama, malzeme öneri ve temininde de katkıların çok büyük.

@ugurtarlaci,
PCB ve malzeme temini konusundaki yardımlarının projeye katkısı çok oldu. Özellikle PCB konusunda yardımın olmasa bu kadar ucuza ve kaliteli yaptıramazdık.

@ahmet2004,
Senin katkılarında yadsınamaz. Çok kritik yerlerde yaptığın uyarılar ve öneriler sayesinde hatalarımızı gördük. Dikkatin ve ilgin için teşekkürler.

@Ersin,
Seni çok yorduk. Bizim için altını üstüne getirmediğin ne Karaköy kaldı ne Sofya. Saatlerce otobüs yolculuğuna katlanıp kritik malzemelerimizi buldun-buluşturdun.

@Speedyx,
Öğrenci halinle taaa uzaklardan bize yetiştin.  

@picusta,
Bize çok uzaklardan destek oldun. Yazılım konusunda daha da çok yardımın olacağına eminim.

@ISE,
Projenin gizli kahramanı. 11 adet atmelin bulucusu. Yazılım konusunda desteklerin de çok iyi gelmeye başladı.

@leblebitozu,
Elindeki malzemeleri bizimle ücretsiz olarak paylaştın. Malzeme önerilerin ve teminlerin yanında moral desteğinide eksik etmedin.

@teknikelektronikci,
Sonradan projeden ayrılsanda sd/mmc soketleri sağladığın için teşekkürler.

@picproje yöneticileri adına ground,
Bize bu imkanı sağladın. Birbirlerini hiç görmemiş onlarca insanı bir araya getirip imece usulu bir proje geliştirmemizi temin ettin. Paylaşım ortamını bize açtın.

ve son olarak;

@erhanmete,
Hızır gibi yetiştin. Projeye sonradan katılarak otomatik dizgi imkanlarını önümüze açtın. Ayrıca bulamadığımız malzemeleride sayende temin ettik. Otomatik dizgi konusunda yardımcı olmasa idin şu an birçok katılımcı epson lehimleyeceğim diye kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktı.

Tekrar maddi manevi tüm katkılarını esirgemeyen katılımcılarımıza teşekkür ederim.

bymrz

Arkadaşlar ben de projeye katılmak istemiştim fakat bazı sebeplerden dolayı biraz geç bakabildim ve katılma fırsatını kaçırdık :)

Ama hergün devamlı konuyu takip ediyorum ve ben de sizlerle gurur duyuyorum, gerçekten harika bir şey çıktı ortaya...

@mp3dragon hocam;
Bu projeyi çabuk bitirinde, ikincisine bizde katılma fırsatı bulalım ;)

Tekrar tekrar kolay gelsin arkadaşlar,Başarılarınızın devamını diliyorum..

Ziya

Çok güzel olmuş. Emeği geçen fedakar arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ederim.

Ankarada bulunan arkadaşlar Ankara'dan teslim alsalar daha iyi olur mu? Zaten yeterince mp3dragonu yorduk. Tekrar kargolama sıkıntısı ile uğraşmasın.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

mp3dragon

Alıntı YapAnkarada bulunan arkadaşlar Ankara'dan teslim alsalar daha iyi olur mu? Zaten yeterince mp3dragonu yorduk. Tekrar kargolama sıkıntısı ile uğraşmasın.

valla çok iyi olur diyeceğim.

uğur, erhan, gallavi, Ziya bildiğim kadar Ankara'da.

teknikelektronikci

pic proje ollarak böyle güzel bir calismanin sonuna yaklasilmasi harika bir sey her zaman üzülürdüm bizim yabancilardan ne eksigimiz var diye isde bu proje ve her seyden önce mp3 dragon hocamin önderligi esliginde Türk zekasi Türk isciligi Türk tasarimi ortaya cikti bu bence cok gurur verici bir sey simdiye kadar bir kac aksilik cikmasina ragmen gördügüm kadariyla su an her sey süper insallahda böyle devam edecek projeden sonradan ayrilmama ragmen ben her zaman takip edecem, picproje ekibine tesekürü borc bilirim iyi ki varsiniz   saygilarimla
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Erol YILMAZ

Profesyonel amaçla yapılmış birçok ARM projesini geride bırakacak
kalitede bir çalışma oldu. Emek verenlerin gönüllerine sağlık,

arslan74

Merhaba,

Bu boardun ses chip seti varmı? örneğin AC97 gibi. mp3 veya başka ses dosyalarının çalabilirmiyiz?

Selamlar

ugurtarlaci

@Aslan 74

Hocam bu soruyu sorulmamış kabul ediyorum. Bu konu yeterince açıklandı ve buraları çoktan geçtik. Ben yinede üzerinden geçeyim. Donanım planlaması sırasında  Ses , Can Controller , TFT adaptörü gibi ekipmanların ayrı bir kart olarak tasarlanması kabul edildi ve bu ek kartlar için de ana kartımızda bağlantı uçları kullanıldı ( ses için I2S gibi)

Kolay gelsin.

gallavi

Emeği geçen arkadaşlara tekrar teşekkürler onların sayesinde ARM işlemcilerle tanışma ve bu tarz bi kartın tasarım aşamasını izleme fırsatımız oldu. Ellerine sağlık

Evet ben ankaradayım elden alabilirim ama hafta içi çalıştığım için ya akşam yada cumartesileri boşum herkezin uygun olduğu bi zaman buluşma ayarlasakmı aceba
DemirHan=gallavi;

mp3dragon

Kartların SMD dizgisi bu gün bitiyor. Kartlar Ankara'dan bana kargolanacak. Ankara'da olan Ziya, gallavi, ugurtarlaci ve erhanmete'den başka arkadaş var mı? Onlar direkt Ankara'dan alabilirlermi?Ona göre kaç adet kartın Ankarada kalacağını belirleyelim.
Hala ek atmel ücretini yatırmayan ve adresini vermeyen arkadaşlar var bir an önce tamamlanırsa iyi olur. Kart gönderimi sırası buna göre yapılacaktır.
Birşey daha unuttuk, biz bu karta isim vermedik arkadaşlar, en azından bundan sonra yazılım için ismi ne koyalım isim önerisi olan var mı?