Proxxon MF70 Mini Freze den CNC resimli proje

Başlatan sezgin05, 02 Ocak 2008, 20:10:55

orduhan

backlash olayını sizin anlattığınız gibi ayarladım fakat indicatörlr ölçü kontrolu yaptığımda hiç bir hareket göremedim.
örneğin xeksenini sıfırladım 100mm hareket veriyorum tekrar sıfıra gel dediğmde 0.1mm hatalı geliyor bşluğu almıyor yani
G01 X100 F250
X0
OLMUYOR

sezgin05

Proxxon MF 70 ile hassas işler yapabilirsiniz:tek dezaavantajı çalışma alanının dar olması.

Backlash Enable işaretlediğinizde yanması lazım hocam bir hata var..

orduhan

benim kullandığım mach3 de enabel seçeneği yok yalnız config/statede backlash on /of var oradan on yaptım.
dwell yanıyor fakat ben indicatör saatinde sıfırlayamadım yani aynı hata devam ediyor görünüyor.
ayrıca ben 20mm lik parmak frezeyle çok rahat aluminyum malzemede 3-4mm paso verebiliyorum çelikde 1.5-2mm kesebiliyorum proxson böyle güç varmı?

ceka

sla 7062m 9 $  tanesi fiyat nasıl adet soruyor
kaç adet gteriteyim diye benden bir mail beklliyor çünkü özel siparişmiş sla7062m nasıl fiyat

positivdesign

Öncelikle Herkese merhaba konuyu 3 gün önce keşfettim boş kaldığım her anda satır satır okudum bu sayfaya kadar öncelikle çok güzel çalışmalar gördüm herkes edindiği deneyimleri yazmış Çok şey öğrendim cnc kartlar hakkında benim yaptığım kart;

http://pminmo.com/3axis/3axis.htm

herkes bilir zaten bu Kartı bir aç tane yaptım çok güzel çalışıyor bu konuda birşey diyemem ama 450d/d geçemedim hiç tabi tork ölü bir şekilde:) ama 12 volt verdim  normalde bu kart ile daha yüksek hızlar yapılmaz sanırım:)
1-Bu kart ile ilgili deneyimi olan cevap verirse sevinirim
2Arkadaşlar elimde 16f627 +lmd18245t ile yapılan bir devre var bu devre ile ünipolar motor sürülebilirmi devre orjinal baskı devre üzerine çift yol yapılmıs resim çekme durumum yok şuan maalesef step,dir,brake,mot,pwr,a1,a2,b1,b2,gnd,vcc çıkışları var bazı uçlarını ne işe yaradığını bilmiyorum pwr,brake mesela bunalr kullanılıyormu yoksa boşta bıraksamda çalışırmı motorum birde ünipolar sürebilirmiyim?
3-sla7062 kullarak devre yapsam http://pminmo.com/3axis/3axis.htm bu devreden daha iyi olurmu hız tork konusunda

Şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkürler

ceka
Bu arada bende 3 tane alabilirim eğerki devresi ile ilgili döküman verirsen:P :lol:

ceka

positivdesign aynı bölümde sezgin hocamızın verdiği bir pcb
sayfa 15 te sla7026 ise sevgili arkadaşım adetli almak lazım en az 20  
30 adet belki bu adete ulaşabiliriz diye yazmıştım benimde çok acelem yok
zaten uygun zamanda 10 adet kendim için alıcam bulabilirsem piyasada
önce bir mdf cnc yapıp mach 3 ve ayarlarını öğrenip  4metreye 2metrelik
bir cnc yapmayı planlıyorum inşallah saygılar sunarım

positivdesign

ceka

Hocam bende 3 tane alırım en az benide eklersen sevinirim ne yapmam gerekeceğini öm atabilriisn iyi çalışmalar...

eptam

Yaradılanı hoş gör, Yaradandan ötürü.

ceka

merhaba biraz geç oldu fakat yirmi tane iyi adet megasan firmanın adı
hep beraber istanbulda herkez kendisi için isterse parasını firmaya gönderebilir  birlik olup picproje
den herhalde baya bir adet çıkar belki fiyat daha da aşağıya inebilir
bendeniz  15 gün önce sormuştum bir siparişimiz var yurt dışından onun içine
ekleriz demişlerdi  şimdi ne olur sormak lazım bende on tane alırım
birleşelim fiyat istiyelim parasınıda direk firmaya göndeririz
ne dersiniz
          saygılar

z

Mach2 yada Mach3 u iki kez kurdum ikisindede PC anormal otesi hantallasti.
Bu normal bir durummudur?

Turkiye'de orjinal legal CD satan yer varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Mach kullanan arkadaslarin bu yavaslik konusunda herhangi bir yorumu yokmu?

eptam

Alıntı yapılan: "z"Mach kullanan arkadaslarin bu yavaslik konusunda herhangi bir yorumu yokmu?

PC sistemin nedir?
bende böyle ve diğer arkadaşlarda böyle birşey şey söz konusu olmadı

z

Programin cracli olmasindan kaynaklaniyormus. Sitesinden sinirlandirilmis orjinal versiyonunu biraz evvel kurdum bahsettigim sorun olmadi.

eptam

Alıntı yapılan: "ceka"merhaba biraz geç oldu fakat yirmi tane iyi adet megasan firmanın adı
hep beraber istanbulda herkez kendisi için isterse parasını firmaya gönderebilir  birlik olup picproje
den herhalde baya bir adet çıkar belki fiyat daha da aşağıya inebilir
bendeniz  15 gün önce sormuştum bir siparişimiz var yurt dışından onun içine
ekleriz demişlerdi  şimdi ne olur sormak lazım bende on tane alırım
birleşelim fiyat istiyelim parasınıda direk firmaya göndeririz
ne dersiniz
          saygılar
Ben izmir deyim nasıl yaparız?

sezgin05

@Z:
Webde dolaşan bazı crack ler bahsettiğiniz problemi yaşatıyor.Aşağıdaki dosyayı denemenizi tavsiye ederim.Bir çok arkadaş sorunsuz kullanıyoruz..
http://www.4shared.com/file/34574275/7a1acd57/ma3.html