Proxxon MF70 Mini Freze den CNC resimli proje

Başlatan sezgin05, 02 Ocak 2008, 20:10:55

gallavi

Kazıma için kullanılacak ucun kalınlığı da önemli sanırım 2 entegre bacağı arasında yol geçirmek her şartta bana pek mantıklı ve güvenli gelmiyo ama bu benim düşüncem cnc projelerini ilgiyle izliyorum umarım birgün bende bi cnc projesine başlıcam kolay gelsin
DemirHan=gallavi;

XOR

Ben 0.6 mm uç kullanıyorum (bulabildiğim bu), emin olun temiz çıkartıyor, yeterki kullandığınız mekanik düzgün olsun.

yesilxx

sezgin 05 arkadaş vermiş olduğu eagle çiziminde 25 pin connectör yerine 35 pin printer connektörü ile çizmiş, ben 35 pin konnektörü bulmam zor sanırım çizimde 25 pin konnektör olarak değiştirsem pin uçları yine aynımı olacak acaba yani 1.pin 2.pin aynı sıraya göremi gider , 25 pin konnektör bulmak daha kolay

sezgin05

Arkadaşlarında dediği gibi proxxon dönüşümünde bir tur 1mm mesafe aldırır.Sürücüyü half step modda kullanıyorum ve bu da 1/400  mm teorik hassasiyet eder.Geriye mekanik hassasiyet kalıyorki buda sürücüyü pek ilgilendirmiyor.
Konnektör meselesine gelelim. Benim bulunduğum yerde her malzeme her an bulunmaz.Bu yüzden eski elektronik cihazlardan sökülebilen malzemeler tercih ediyorum.Bu konnektör ve kablosu eski yazıcılardan sökülebilir. Çevremiz de bir sürü  LPT porttan çalışan yazıcı hurdası vardır.

kaygisiz

merhaba,
sezgin beyin yayınladığı SLA 7062 ile çalışan bu devreyi kurmayı düşünüyorum ama enerji girişi neresi vmotor neresi anlayamadım,devrenin giriş çıkışlarını çalışmasını anlatmanız mümkünmü,
Teşekkürler

[/URL][/img]

yesilxx

http://www.fromorbit.com/projects/picstep bu linkteki pcb dosyası EPS formatında olan dosya hangi çizim programıyla açılabilir bilgisi olan varmı acaba ? LMD 18245 ile yapılmış microstep özellikli bi driver

bdahmet

Photoshop, Coreldraw, Adobe Illustrator.    Neden PDF dosyasını indirmiyorsunuz?

yesilxx

pdf olarak açtığımda ütü ile baskı devre yapmak istediğimde lazer çıktısı bulanık bir görüntü veriyor, bu görüntüyü düzeltmenin yolu varmıdır peki, bi ares yada eagle den lazer çıktısı alındığı gibi olmuyor, çıktı bulanık gibi çıkıyor

sezgin05

@KAYGISIZ:
Verdiğim dosya paketinde şematicdende incelerseniz girişlerin ne olduğu çıkacaktır.Ama ben yinede resim üzerinden anlatayım.
40 volt yazılı klemens motor power (ben 36 volta kadar denedim)
AC yazan klemens devre logic besleme (AC-DC 9-12 volt)
HOTLOAD yazan klemens ise spindle motor için 220 volt AC anahtarlama)

yesilxx

arkadaşım SLA 7062 sezgin hocanın devre döküman ve çizimlerini tekrar yükleyebilirmisiniz ben baktım şu an 4 sharedde yüklediği dosyalar silinmiş, o devreyide bi görmek isterim bende sürücü yapacam kararsız kaldım bi sürü sürü inceledim baktım ne yapacağımda karasızım

yesilxx

paylaşım için teşekkürler sezgin arkadaşım

yesilxx

selam sezgin arkadaşım ben bu pdf formatından baskı işlemini beceremedim yine zahmet olmazsa eagle çizimini verebilirmisin, pdf den kuşe kağıda çıktı aldığımda bulanık bir çıktı oluyor nedenini bulamadım kullandığım printer ml 1610 direk eagle yada ares ten çıktı aldığımda böyle bi sorun olmuyor

sezgin05

Verdiğim devrelerin pdf formatında olmasının sebebi herkesin Aynı programı kullanmaması idi.Normalde pdf çıktı ile uygulama yapan arkadaşlar oldu.Belki bilgisayarınızda bir sorun olabilir.Bütün paket aşağıdaki linkte mevcut.Kolay gelsin...
http://www.4shared.com/file/88066031/47f11e8e/sla.html

kaygisiz