saat-termometre büyük display

Başlatan gecesahini_59, 27 Ocak 2008, 03:14:35

gecesahini_59

arkadasalar baslıktanda anlasılacağı gibi devrem 57mm katot displayli pıc16f84 ve ds18b20 sensörü kullanılarak yapılmıs olan dijital  saat-derece devresidir devre küçük displayler için tasarlanmıs olmasına rağmen sn.murbayın  yardımlarıyla  devrede büyük display uyguladık öncelikle kendisine teşekkür ederim  devrenin tasarımı ve kodların yazlımı bana ait değildir onuda belirtmiş olalım devrenin pcbsini pdf formatında veriyorum sebebi ise herkes tarafından tahmin edilmekte zaten bazı kendini bilmezler sonucu paylaşımlarımızı kısıtlı hale getirdik  devrenin display sürücü kısmı 100mm displayleri sürmek içinde uygundur  57mm displayler 9V la 100mm  displaylerin  ise 12V la segmentleri ışık verir devrede 100mm display kullanılmak istenirse yapılacak tek değişiklik 7809 yerine 7812 takılmasıdır elimde 100mm olmadığı için uygulamada 57mm kullandım yakında 100mm ile yapılmıs olanında display kısmının pcb sini vericem devreyi iki kart olarak tasarladım  displayleri  temel devre katından ayrırak  displaylerin arka kısmına gelecek şekilde tasarladım pcb de dikkat ederseniz display kısmı ile ana kart kısmındaki bacakların  çapraz olmasıdır bunun nedenide plaketleri arka kısımda birleşmesini sağladığımız için oluyor uygulamada dikkat edilmesi gerekn hususlardan biriside budur resimlerdende anlaşılır zaten uygulayacak arkadaslara başarılar

download  link :
http://www.mediafire.com/?ecrxojht2gw

unalmustafa_85

kardes   sağullasın  paylasım ve samimi itirafların icin..
yapmış sın calıştırmıssın...daha soğrusu...  emek vermişsin.
bu devre de   RTC  Gercek zaman lı saat entegresi yok..
bire bir saat gibi iler le mi yor...

kemalguler

gecesahini_59 demiş ki;

[...............devrenin pcbsini pdf formatında veriyorum sebebi ise herkes tarafından tahmin edilmekte zaten bazı kendini bilmezler sonucu paylaşımlarımızı kısıtlı hale getirdik.......................]  

anlatılmak istenen nedir.

ilker_32

Bu nasıl bir soru :lol:

Devreyi ibrahim kır yapmış. Bunun için olabilir.

gecesahini_59

Alıntı yapılan: "kemalguler"gecesahini_59 demiş ki;

[...............devrenin pcbsini pdf formatında veriyorum sebebi ise herkes tarafından tahmin edilmekte zaten bazı kendini bilmezler sonucu paylaşımlarımızı kısıtlı hale getirdik.......................]  

anlatılmak istenen nedir.

anlatmak istediğimiz şey ortada, gördüğün gibi devreyi areste çizdim ve pcb yi aresteki haliyle upload etmedim nedenini anlayamamanın sebebi hiç bir şeyi paylaşmaman olarak düşünüyorum