AC voltmetre sorun

Başlatan ilker_32, 29 Ocak 2008, 13:09:57

ilker_32

Erol YILMAZ

Bence de kafayı yiyecen !!!

arslan74

Alıntı yapılan: "ilker_32"Merhaba arkadaşlar aşağıdaki linkte voltmetre var. Ama 7seg. displey kısmında yani taramada problem var yardım ederseniz sevinirim. Yoksa kafayı yiyecem. :cry:

http://rapidshare.com/files/87508765/voltmetre1.rar

kodlar ccs

Programın kısaca çalışma mantığını anlatırmısın.Kodların cok karmaşık incelemek uzun sürecek.

arslan74

Proteus simulasyonuna PIC'in kodunun içine "voltmetre.cof" uzantılı dosyayı eklersen proteus'un içinde kodunu adım adım çalıştıabilirsin.
Siz burada "voltmetre.hex" dosyasını eklemişsiniz o yüzden kodunuzu simulasyonda göremiyorsunuz.

arslan74

Ekran taramasında bit tane timer interruptu kullan. Ana program içinde taratmak tarama hızını etkiler. taratmayı yanlış yapmışsınız. interrupt altında nasıl tarama yapılır diye örnek kodlar vermiştim onları inceleyin.

Selamlar

ilker_32

Alıntı yapılan: "Erol"Bence de kafayı yiyecen !!!
Cevabınız çok iyi geldi. :roll:

Sorun çözülmüştür. tarama kısmında 2 parantez unutmuşum ve gecikmeleri min seviyeye düşürün...

arslan74

Alıntı yapılan: "ilker_32"
Alıntı yapılan: "Erol"Bence de kafayı yiyecen !!!
Cevabınız çok iyi geldi. :roll:

Sorun çözülmüştür. tarama kısmında 2 parantez unutmuşum ve gecikmeleri min seviyeye düşürün...

Anlaşılmayacak şeklide anlatmak yerine, bunu kodla göster ki üzerinde yorum yapalım, daha da önemlisi bu işe yeni başlayanlara yol göstersin.