Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

ccs c ve pic c

Başlatan sezaiv, 05 Şubat 2008, 19:13:13

sezaiv

arkadaşlar size bir sorum olacak "ccs" ve "pic c" arasında ki fark nedir bu forumda "pic c" ve "ccs" adında iki farklı pic programlama dili başlığı var bunlar aynı dilmi yoksa farklımi aralarındaki fark nedir?
sezaiv

ilker_32

Digimensch

CCS de kendine özgü funksiyonlar mevcut , ama PIC C  daha cok Ansii C dilini desteklemektedir.

arslan74

Alıntı yapılan: "sezaiv"arkadaşlar size bir sorum olacak "ccs" ve "pic c" arasında ki fark nedir bu forumda "pic c" ve "ccs" adında iki farklı pic programlama dili başlığı var bunlar aynı dilmi yoksa farklımi aralarındaki fark nedir?

Burada bahs edilen Microchip firmasının PICC derleyicisi, CCS firmasının PICC derleyici CCS altında inceleniyor.

codabas

Sakarya End. Meslek Lisesi Robot Klübü robotizm.net

cetinkaya

peki hangisiylen baslanmali bu ise ilk ögrenmek icin ?

orhanc

ben Delphi ve C# programcısıyım direk c18 ile işe başladım ve pek zorlanmadım. Çipi üreten microchip kendi derleyicisi ile uyumlu hale getirmek için çalışmalar yapıyordur muhakkak. C18 veya C30 kullanmak taraftarıyım.
i'm doing nothing... Giddy Up  http://www.drorhan.com

The_Daywalker

Alıntı yapılan: orhanc - 31 Mart 2010, 16:27:48
ben Delphi ve C# programcısıyım direk c18 ile işe başladım ve pek zorlanmadım. Çipi üreten microchip kendi derleyicisi ile uyumlu hale getirmek için çalışmalar yapıyordur muhakkak. C18 veya C30 kullanmak taraftarıyım.
burada C18 ve C30 derken ne demek istediniz anlamadım da?

picmanya

C18  --->  pic 18F serisi çipin üretici firmasın 8 bitlik mikro işlemci C derleyicisi
C30  --->  pic 30F,33F,24F,24H serisi çiplerin üretici firmasın 16 bitlik mikro işlemci ve dsp C derleyicisi
C32  --->  pic32 serisi çiplerin üretici firmasın 32 bitlik mikro işlemci C derleyicisi

kaypic38

Arkadaşlar bu forumda paylaşılan bilgiler yorumlar vs okudum pıc programlama üzerine bayağı deneyimli bilgil kişilerin olduğu kanısına vardım ben pıc programlamya yeni başladım sormak istediğim assembler ile c arasında ne gibi farklar var ben assembler biliyorum yağtığım bazı araştırmalar sonucu baktım ki hep karmaşık zor programlar c ile yazılmış bunun sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir şeyi gerçekten öğrenmek, yapmak istiyorsan o şeyi yapmışsın, öğrenmişsin demektir...