Telefon Kartları

Başlatan The_Daywalker, 08 Şubat 2008, 19:17:09

The_Daywalker

herkese merhabalar ben bir şey öğrenmek istiyorum ben şimdi kontürü bitmiş olan dışarda kullandığımız kontürlü telefon kartları ile bir proje yapmak istiyorum ama ben bu kartları nasıl okuyup kendi projeme göre programlayacağımı bilmiyorum bu projem ise bu kartlar ile bir kapıyı açmak yani bu kartların içinde bir çeşit kimlik olacak ve kapıyada bunun okuyucusunu koyacağım ve bu sayede elinde bu kimlik kartı olmayan giremeyecek işte bu şekilde bir proje düşünüyorum telefon kartı kullanmamın sebebide kolay ve çok bulunmasıdır çünkü kulübelerde bunlardan çok bulunuyor zaten kontürü biten kartları buralara koyuyorlar bunun için bana yardımcı olursanız sevinirim

ibrsel

Telefon kartı yerine Manyetik Kart kullanarak da yapabilirsin.Manyetik kartın tanesi 1$ civarı..Manyetik kart okuyucular ile kartın içerisindeki bilgiyi okutup yeni bilgiler yükleyebilirsin..Bu konuda araştırma yap istersen..

mustafa_cmbz

o dediğin kartların epromları farklı sanırsam...birde sitede bir hocamızda bu programlayıcının devresi var hatta ben de de var ama çalıştıramadım...eğer programlayıcı yapıcam dersen googleden rus sitelerini araştır onlar bu konuda oldukça fazla yol almışlar...eğer ben uğraşmam dersen de hazır programlayıcı al...

karaköyde olması gerek bu iş ile uğrasan bir yahudi hacker var diye biliyorum ama nasıl sorarsın bilemiyorum kredi kartı filan kopyalayabiliyordu o şahış ama aman dikkat et...eğer programlayıcı yaparsan bana da haber ver bende bir boş anda yapıp tekrar deniyeyim...bu yönde benımde 3-4 tane projem var ama bu iş biraz para gerek arge felan yapıcaksın çünki bu işi daha önceden yapmış biri değiliz o yüzden bolca zaman ve para gerektiriyor...ama bence @ibrsel hocamın tavsiyesini dinle manyetik kartlar ile bişiler yap derim çok basit ve kolay hatta bir ara sitede nasıl olduğunu anlatan bir yazı da  vardı galiba ...

smyomekatronik

@The_Daywalker
Bu sitede telefon kartlarıyla yapılmış örnek var yalnız kodlar avr için ve asm ile yazılmış.

http://www.serasidis.gr/circuits/safety_lock/safety_lock.htm

teknikelektronikci

ibrsel hocam benim bildigim kadariyla o manyetik kartlar(chipsiz olanalr) belli bir id ye sahip yani ona birn yükleme yapilmiyor cihaz o id yi okuor ve cihazin bagli oldugu pc veya pic ile yapilmis devre o id ye karsilik gelen bilgiye göre islem yapilior yani bilgi manyetik karta değil  onu okuyan cihaza bagli diye biliyorum yanlismi biliyorum acaba ? yanlisiim varsa kusura bakmayin  kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

elektronik

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"ibrsel hocam benim bildigim kadariyla o manyetik kartlar(chipsiz olanalr) belli bir id ye sahip yani ona birn yükleme yapilmiyor cihaz o id yi okuor ve cihazin bagli oldugu pc veya pic ile yapilmis devre o id ye karsilik gelen bilgiye göre islem yapilior yani bilgi manyetik karta değil  onu okuyan cihaza bagli diye biliyorum yanlismi biliyorum acaba ? yanlisiim varsa kusura bakmayin  kolay gelsin

@teknikelektronikci arkadaşım söylediğin doğru "proximity" kart diye geçiyor.

digi_micro

çipli kartları okuyup yazmak için phoneix yada smart mouse programlayıcı kullanmalısın bu isimlerle arama yaparsan bir hayli kaynak bulursun kolay gelsin...

The_Daywalker

teşekkürler benim onu kullanmamın sebebi dediğim gibi her yerde kolaylıkla bulunduğu için onları seçmiştim neyse verdiğiniz kaynaklarda güzel tekrar teşekkürler

buiba

Alıntı yapılan: "ahmet_ahmet"
Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"ibrsel hocam benim bildigim kadariyla o manyetik kartlar(chipsiz olanalr) belli bir id ye sahip yani ona birn yükleme yapilmiyor cihaz o id yi okuor ve cihazin bagli oldugu pc veya pic ile yapilmis devre o id ye karsilik gelen bilgiye göre islem yapilior yani bilgi manyetik karta değil  onu okuyan cihaza bagli diye biliyorum yanlismi biliyorum acaba ? yanlisiim varsa kusura bakmayin  kolay gelsin

@teknikelektronikci arkadaşım söylediğin doğru "proximity" kart diye geçiyor.

evet proximity kartlar yalniz okunabilir.ancak bir de rfid kartlar var bunlar hem okunur hem yazilabilir.

Ruzgarbey

bende bu şekilde bir proje düşünüyorum.market programları için müşteri kartı olarak kullanmak istiyorum.arkadaşımızında dediği gbi bu kartları bulmak çok kolay telefon kulubelerinin yanında çok bulunuyor.manyatik kart kullanmak bana göre gereksiz.nedeni ise her progrm satışından sonra manyetik kart okucu da vermek zorundasın.oysa bu kartlar basit bir şekilde okunabilmektedir.ayrıca programlamaya ihtiyac yok.her kartın kendine özel bir seri numarası olduğu ve bu seri numarasının kartın memory sinden okuyabildiğin için yapman gereken tek şey kullanılacak programı buna göre ayarlaman.bu kadar basit bir iş için karaköyde yahudi hacker aramana gerek yok :D saygılarımla..
Hayatta En Hakiki Mürşid İlimdir. M.K. ATATÜRK