konuşan dünya haritası(küre)

Başlatan deliko, 11 Şubat 2008, 09:46:54

deliko

arkadaşlar ben gazetenin verdiğine benzer dünya haritasını yapmak istiyorum ama benimki küre olcak...be konuda baya araştırma yaptım ama sizlerinde görüşlerinizi almak istiyorum...ses kaydedici entegresi kullanılarak olcak ama yinede nerden başlıcağımı bilemiyorum boş zamanımı öldürmek için böyle projelerle uğraşıyorum... sizlerin yardımını bekliyorum...

saygılar...

deliko

yardım edebilcek yada en azından görüşünü söleyebilcek biri yokmu arkadaşlar  :?

ilker_32

Alıntı yapılan: "deliko"arkadaşlar ben gazetenin verdiğine benzer dünya haritasını yapmak istiyorum ama benimki küre olcak...be konuda baya araştırma yaptım ama sizlerinde görüşlerinizi almak istiyorum...ses kaydedici entegresi kullanılarak olcak ama yinede nerden başlıcağımı bilemiyorum boş zamanımı öldürmek için böyle projelerle uğraşıyorum... sizlerin yardımını bekliyorum...

saygılar...
Ben küre olayını anladım çok güzel ama ülkelerin adlarını ses olarak kaydedecen ve kendine bir nokta belirleyeceksin. Sonrada dünyayı çevirdiğine o nokta üzerinden geçen ülkelerin isimlerinimi sayacak. Öyle mi ? Anlamadım ben birşey.  :lol:  :lol:  :lol:

deliko

yok öle değil   :D  :D
dünya haritası üzerine yani ülkelerin üzerine buton yerleştirip ülke hakkında nüfus..başkenti ve ismini sölücek butona basıldığında..küreyi çevirmicez yani  :oops:

ilker_32

Bu linki bir incele. Önce işine yarayacak kapasitesi büyük olan ses kaydedici entegreyi seç. Kaç kanallı olacak(bu ülke sayısı olabilir) bunu belirle... Bilgilerini topladıktan sonra tekrar bişeyler düşünürüz.

https://www.picproje.org/index.php/topic,19072&highlight=ses+kaydedici

En yararlısıda araştırmaktır. Karşınıza kesin bir şeyler çıkıyor.

deliko

çok sağolasınn.. aradığıma ulaştım başlamak artık an meselesi  :)
tekrar sağool  ;)