karaköyden alıcı ve verici 38-450 khz arası

Başlatan mikroserdar, 16 Şubat 2008, 12:37:21

mikroserdar

merhaba arkadaşlar. ben pic ile kumandadan girilen herhangi bir tuş ile röleyi açıp kapatıcam. kumanda 38-450 khz arası çalışmalı. böyle bir kumanda ve alıcısını karköyden nerden bulabilirim. adres verirseniz sevinirim.

kumandadan 1 tuşuna bastığımda 1 nolu röle kapalı, 2 tuşuna bastığımda açık olacak.

böyle 8 adet röle olacak.

bana gerekli olan. tv kumandası (38-450khz arası çalışan)+ alıcısı.

bi de telefon açtım karaköydeki yerlere bizde böyle bişi yok dediler. yani kumanda olarak yok dediler. ve RF dediler. bu yapılan işlem infrared alıcı verici işlemi değil mi?

bi adres verirseniz sevinirim.

kolay gelsin.
mikrodentleyici yaşam biçimidir.

mustaphaerdem

sizin aradığınız dediğiniz gibi infrared alıcı verici ve karaköyde böyle devreler var. Ben hobby amaçlı çalışan devreler gördüm. karaköy pasajını biliyorsanız 2. veya 3. katında kesin bulursunuz bu devrelerden neredeyse 3 dükkandan birisi satıyor.

saygılar.
Korkarak yaşıyorsan sadece hayatı seyredersin.

mikroserdar

tv kumandası ve alıcı şeklindemi satılıyo. karaköyü bilyiorum

gidicem şu kar biterse :)))))

mustaphaerdem

hayır bizim bildiğimiz tv kumandası olarak değilde bi pcb üzerine kurulmuş verici olarak satılıyo alıcısıyla birlikte set zaten hobby amaçlı. ama sony kumandalarını kullanarak çalıştırabileceğiniz alıcı devreleri de gördüm bi sorarsanız orda daha doğru ve kesin bilgiye ulaşırsınız. yalnız dediğim gibi bu devreler hoby amaçlı ama çalışan devreler zaten setlerin ismide hobi olması lazımdı.
Korkarak yaşıyorsan sadece hayatı seyredersin.

mikroserdar

çok teşekkürler.

pazartesi ilk işim karaköy pasajına gitmek olacak.

kolay gelsin.

rercan

pt 2248 2249 2250 yi incelemeni önerebilirim

pt2262 v 2272 yide

fatihsatir

Aslında ufak bir uğraşla aynı devreyi kendinde yapabilirsin. Forumda bu konu hakkında bayağı detaylı bilgi var. Ama uğraşmayayım hazır olsun istiyorsan Selanik Pasajına (Karaköy) uğramanı tavsiye edebilirim.
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

eozkantar

www.udea.com.tr  den alıcı ve verici( arx34  atx34)   modulleri alabilirsin int te   12 kanal rf kumanda diye aratısan pic yazılım ve şemaları var
rahatlıkla yapabilrsin  
kolay gelsin