LCD osilaskop devresi

Başlatan pilot007, 14 Mart 2008, 19:50:44

pilot007

Arkadaşlar benim dönem ödevim için bir lcd osilaskop yapmam gerekiyordu,araştırdım bir kaç tane buldum ama giriş frekansları çok düşüktü.Aşağıda adresini verdiğim sitedeki osilaskop güzel fakat parçaları bulabilirmiyim birde işin içinden çıkabilirmiyim bilmiyorum.Ustalarım sizin bildiğiniz daha basit bir devre varsa yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.eosystems.ro/eoscope/eoscope_en.htm
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

pcb

Sitede geçmiş yıllarda açıklamalı scope vardı çok da kolaydı.

http://www.epemag.com

birumher

Burada MAX114 ,DS1267, 16F877 ile yapılmış bir tane var.
Birkan.Herguner

pilot007

max114 ve DS1267 entegrelerini Ankarada araştırdım bulunmuyor malesef yinede tşk ederim :(  Acaba İstanbulda varmıdır bilmiyorum
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

trademy

entegreleri bulamıyorsan maxim firmasından saple isteyebilirsin sanırım

birumher

Birkan.Herguner

pilot007

Bu devrenin maximum input frekansı 60Khz civarında çok düşük frekans,daha önce incelemiştim bu devre vardı bende, acaba bu devre girişine nasıl bişey eklesek de ölçüm yapacağımız frekans aralığını yükseltebiliriz acaba?

pilot007

Osiloskop projesi bitti ..  :D