PT100 SICAKLIK

Başlatan mikromuh, 17 Mart 2008, 13:12:25

mikromuh

Slm arkadaslar, Bir sistemde pt100 sensoru ile olcum yapiliyor ben bu pt100 un cikis uclarindan paralel cekip emko yada elimkonun isi kontrol cihazina baglamak istiyorum.Bu islem omik dirence nekadar etkili olur?
Bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.TSK

Klein

Bu şekilde olmaz. Ölçüm yapan cihaz pasif bir araç değil. PT100 üzerinden akım geçiriyor.  Sizin takacağınız cihaz da aynı şeyi yapmak isteyecek.  İki cihazın da yük üzerinden özdeş akım geçirmesi halinde belki olabilir. Ama bu pek mümkün değil. Sonuç olarak olumsuz.

timpati

pt100'ün uçlarını doğrudan başka bir sıcaklık okuma cihazına bağlamak yerine çok yüksek giriş dirençli bir voltmetre ve uygun bir kalibrasyonla sıcaklığı okuyabilirsiniz.
why mr. anderson, why ?

keepclear

çift çıkışlı pt100 kullan
((:((:((:((:((:((:((

hamit

''Klein'' arkadasın dedıgı gıbı ımkansız bır olay
sistemın mantıgını bozmus olursunn madem  baska bır okuyucuya baglıycaksınız ortama yıne aynı sekılde bır pt100 koyun okdaar paalı bırsey degıll malıyet acısındann
ama amacınız baska bıeyse bılemıyorum

Analyzer

Alıntı yapılan: "timpati"pt100'ün uçlarını doğrudan başka bir sıcaklık okuma cihazına bağlamak yerine çok yüksek giriş dirençli bir voltmetre ve uygun bir kalibrasyonla sıcaklığı okuyabilirsiniz.
Selam,

PT100 doğrusal çıkış veriyor mu?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

timpati

hayır, tam olarak lineer değil, "oldukça doğrusal".
kaba ölçümler için veya belli aralıkta doğrusal kabul edilebilir. ayrıntılı link için:

http://www.lufft.de/?lang=en&kat=Support:Messprinzip-temfeu&PHPSESSID=rfie4n2aqtescttt65f9ar2sl0

ve grafik olarak:

why mr. anderson, why ?