Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

satır satır kod işletme

Başlatan fatih_0640, 11 Nisan 2008, 00:47:17

fatih_0640

:cry:  arkadaşlar protonda satır satır kod işletme ile ilgili bir program bilen varsa benide bilgilendirebilirmi. çok gerekli benim için. şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum ;)

Maxim

ICD var ,
bu bölüme iyice bakarsanız bulursunuz ,
linki,
nasıl kullanıldığı falan hepsi verildi daha önce ,

seri port üzerinden picin rx-tx uçları ile haberleşiyorsun .

eğer kod üzerinde proteusta satır satır kod işleme diyorsanız ,
o zaten yapılabiliyor .

fatih_0640

evet benim istediğimde proteus da satır satır kod işleme nasıl yapıldığını ben bilmiyorum. sizin daha önce açtığınız konuyu buldum programı indirdim fakat proteusda nasıl yapıldığını anlayamadım. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Maxim

proteusta satır satır kod işlemeye örnek ,

video dosyası
http://rapidshare.com/files/106831171/proton.avi.html

fatih_0640

:D hocam çok sağolasın çok basitmiş. ben hep o bölüme .hex uzantılı dosyanın yolunu gösteriyordum. birde proton icd ile satır satır kod işlemenin yolunu gösterirsen çok sevinirim. pretousda icd de çalıştırılabiliyor sanırım. :oops:

Maxim

fatih meraba ,
ICD yi protonda 1 kere deneyip çalıştırmıştım ,
şimdi pek hatırlamıyorum tekrar denemeye de vaktim yok ,
detayları gene buralarda bir yerlerde yazmıştık .

kabaca anlatmak gerekirse ;
proton icd nin proteusla bir ilgisi yok ,

önce ICD programını protona yüklüyoruz ,

kodumuzu protonun içerisinde ICD nin mesusundeki derleme kısmından derliyoruz . (normalde protonun kendisi ile derliyorduk yani F9 la )

Sonra bu kodu pice yüklüyoruz ,( bundan emin değilim ,belkide yüklememize gerke kalmıyor )

pic ile pc nin seri çıkışlarını doğru olarak bağlıyoruz arada ST232 entegre falan olacak .

sonra gene ICD programı içerisinden run icd diyoruz ve karşımıza gelen kodlarımızı satır satır işliyoruz tabi aynı anda bu kodlar satır satır pic üzerinde de işleniyor .

slm

fatih_0640

maxiboost hocam anladım. bende kısa bir araştırma yaptım söylediklerine ulaştım. benim için şimdilik pretousdaki satır satır kod işleme yeterli. yardımların ve ilgin için tekrar teşekkür ederim.