plc kotrollü yazıcı

Başlatan raltundal, 17 Nisan 2008, 08:33:16

raltundal

merhaba arkadaşlar sitede aradım ama bulamadım.sorun şu plc mi yazıcıya bağlamak itiyorum.plc deki şarlar gerçekleştirdiğinde Q0.0 dan çıkış alıp yazıcıya göndericem ve uygun olan yazıcıda bana daha önceden yazıcı da tanımladığım tarih , saat , isim vb.. yazıları barkoda dönüştürüp yazması. yada sadece etikete ok yazısını yazması.bu tarz endüstriyel yazıcıların web adresleri varsa yardımcı olurmusunuz. iyi günler

picusta

Barkod için Zebra marka yazicilari kullaniyorum.
seri iletisim araciligi ile EPL2 barkod tanimlama dili sayesinde barkodu istedigin gibi yazdirabiliyorsun.
PIC,PLC, PC, FPGA... seri iletisim yapabilen herhangi bir aygit ile barkod yazdirabilirsin.

erkan614

@picusta plc ile ayptığın bir proje varmı bu konuda? biraz açıklarmısın nasıl yapiyorsun

ben bu tarz bir yazıcıya plc den bilgiler yazdırmak istiyorum

microcozmoz

Delta DOP ekranlardan printer çıkışı alabiliyorsun..Detaylı bilgi için www.fastltd.net

Delta PLC lerden yapılabiliyormu tam emin değilim fakat sevgili picusta'nın belirttiği gibi seri iletişim yapabilen bir cihaz ile yapılabilir..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

i-rot

illaki araya işlemci gerek

usb yazıcıları ilk önce rs 232ye çevirip pic ile değişkenleri yazdırabilirsin aslında.asıl mesele yazıcıyı pic ile sürmekte

erkan614

benim merak ettiğim kısım nasıl bir protokol ile yazdırılıyor mesela modbus ascıı veya modbus rtu olsa hiç zorlanmadan yazdırılır. ama değil o seb epten yazdırma işinin nasıl bir protokolle yapıldığını merak ediyorum