Assembly Timer1 Yardım

Başlatan protech06, 13 Mayıs 2008, 20:44:00

protech06

Arkadaşlar 16f877A ve 20mhz Osc kullanıyorum Assemblyde Timer0 veya Timer1 ile 25.8kHz'de gerçekleşen interrupt sayesinde 256 adımlık 100Hz PWM sinyali üretmek istiyorum  fakat bunu bir turlu yapamadım nasıl bir yol izlemem gerekir yapmak istedigim tek kanal bir PWM yapmak ve bu kanaldan cıkısı 0-5v kontrol etmek . forumda buldugum bir ornek var aslında ama timer1 eklentisi yapamadım tek kanaldan kodla pwm nasıl yapabilirim

arslan74

Alıntı yapılan: "protech06"Arkadaşlar 16f877A ve 20mhz Osc kullanıyorum Assemblyde Timer0 veya Timer1 ile 25.8kHz'de gerçekleşen interrupt sayesinde 256 adımlık 100Hz PWM sinyali üretmek istiyorum  fakat bunu bir turlu yapamadım nasıl bir yol izlemem gerekir yapmak istedigim tek kanal bir PWM yapmak ve bu kanaldan cıkısı 0-5v kontrol etmek . forumda buldugum bir ornek var aslında ama timer1 eklentisi yapamadım tek kanaldan kodla pwm nasıl yapabilirim

PIC kendi PWM ini niye kullanmiyorsun? Onunla daha kolay ve daha sorunsuz çözersin.

protech06

Pice Ait olan pwm kullanamıyorum cunku aynı sekilde 8 ayrı cıkıs yapmam lazım bu yuzden kodla bir pwm yazılımı yapmam gerekiyor dil olarak assembly kullanıyorum