LPT interface+TA8435 ile sürücü (test sonuçları)

Başlatan ugurtelefon, 16 Mayıs 2008, 17:01:10

ubahcivan

KAZIMUGUR

Yüklediğin yerde : Bu resmi kullan/hotlink forum (diğerleride olabilir)satırını kopya/pasta..

ugurtelefon

arkadaşlar yeni versiyon sürücü ve lpt devresini nihayet bitirdim.
bu kez bir çok arkadaşın isteği üzerine 4 eksen LPT yaptım.
1 haftadır kafamı yoran LPT ile sürücüler arası kabloların ne tip soketle taşınabileceğiydi.dün bir şimşek çaktı.onuda buldum.

LPT devresi yine opto ile izole.4 eksen çıkış var.LPT sokette bu kez boşta kalan 7 adet pini ileride kullanılabilir düşüncesiyle PCB üzerinde bir kenara doğru uzattım.PCB boyu 90mm*90mm
ve sürücüye gelince,bu kez herhalde forumdaki en mikro sürücü oldu. :D
sürücünün PCB boyu 50mm*50mm
akşama malzeme yerleşimini bitireceğim.herhalde yarın gerçek foto ile sizlerin beğenisine sunmuş olurum.

ubahcivan

umutakin1979

Uğur Çalışmalarını hızlandırmışşsın bende siteyi açtım..

xxxxx

reklam yok!

(ground)

onurozturk

merhaba bende yeni bir cnc router  ile uğraşıyorum ve bitmek üzere,bu lpt interface ve sürücü devresini mach 3 e tanıta bilmem için yardımcı olabilirmisiniz,yapan arkadaşlar printscreen ile kendi ayarlarını gönderirlersede olur şimdiden teşekkür ediyorum

onurozturk

bu devreyi yapıp çalıştırmış olan arkadaşlardan bana yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba? :(

onurozturk

arkadaşlar ta8435li olan bu devreyi mach3 ile kullanabilmek için pin numaralarını verebilirmisiniz mach3 le kullanabilmem için neden kimse  hiçbir şekilde yardımcı olmuyor anlamıyorum

fractal

Restantum cogniscutur Quantum deligutur

solto

uğur hocam merhaba

çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum.

sizin yaptığınız  ta8435 li devreyi yapmak istiyorum.dosyaları yayınlamışsınız. orda ta8435 yerine imt 901 yazıyor. aynı entegremidir.

lpt ve sürücü devresini yapmayı düşünüyorum. sorunsuz çalışırtırabilirmiyim.

iyi günler.
EN GÜZEL HAYAL GERÇEĞE DÖNÜŞENDİR

trademy

uğur bey ta8435 enteğresini kullandı çalışmalarında. ımt901 de aynı işlevi gören çip.

teknikelektronikci

merhaba ugurtelefon
bu akım ayarı nı nasıl yapıyorsunuz bir açık şeme gönderme imkanınız varmı ? başlıkda link filan göremedim teşekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

hocam 5 ayrı akım seceneğini nasıl ayarlıyorsunuz 8435 in datasheet inde öyle bir özelik göremedim bilgi verebilirmisiniz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

trademy

devrede kullanılan vatlı dirençlerin değeri motor akım değerini belirliyor.
daha önceki sayfalarda veya diğer konularda bunun formülü verilmişti sanırım bi bakmak lazım...