ısd1420 ses kayıt devresi mikrafon sorunu!

Başlatan mustafa_cmbz, 20 Mayıs 2008, 17:17:55

mustafa_cmbz

arkadaşlar telefon arama modülünde kullanmak üzere 1 adet  ISD1420 ses kayıt entegresini aldım anladığım kadarı ile bu entegre nette diğer ısd serisine göre daha nadir kullanılan bir tipten..fakat her şeye rağmen ben bu entegrenin devresini kuracağım dedim nette biraz araştırma yaptıktan sonra aşağıdaki devreyi buldum..

bu devrenin pcb'sinde herşeyini doğru çizdim ama devrede mikrafonu 3 uçlu kullandığı için devrenin kaydetme işlevini gerçekleştiremedim..acaba bir hal çaresi yokmudur?

elektronik

elektronik

senin devrene böyle bir uygulama yapabilirsin. ama orjinal şemasında gösterildiğine nazaran  ses biraz düşük kalır..

mustafa_cmbz

evet dediğiniz yöntem ile çok iyi olmasada yinede ses kaydetmeyi başardım..yardımınız için çok teşekkür ederim hocam...

hocam birde  bu 3 uçlu mikrafonları nereden,ne diye isteye biliriz?

elektronik

3 uçlu mikrofon, içinde preanfisi olan bir kapasitif microfondur voltajı şase ses çıkışı ve besleme uçları vardır eski kasetçalarlarda vardı ama şimdi varmı yokmu bilmiyorum. 2 uçlu mikrofonlardan pek bir farkı yok aslında 2 uçlu olanlardada preanfisi var  sadece ses oranı biraz daha yüksek iki uçlu mikrofonların besleme ve ses ucu aynıdır.
niçin orjinal şemayı uygulamıyorsun?

yada bunu dene.