Ucuz Basınç Sensoru

Başlatan bkrtncr, 05 Haziran 2008, 09:21:42

ise

transmitterler genelde pahalıdır 100- 500 € arasında değişirler. 0-10  için mpx5999 veya 5700 çok ideal bir seçimdir. arrowla görüşmenizi tavsiye ederim.  klein arkadaşımızın yazdığı mesajı daha dikkatli okuduğumuzda 45-50 € civarı olan huba marka transmitterlerden bahsetmetkedir ve bu fiyatların altındada transmitter bulanacağını belirtiyor.

KAZIMUGUR

Ara sıra lazım olduğunda , ~25 YTL ye elektronik tansiyon aleti alıyorum.
Yukarısını denemedim ama 2kg/cm2 ye kadar işimi görüyor.
2 yıl ayarın değişmediğini biliyorum,seneye 3 yazarım inşaAllah.
Geriye kârı pompa,selonoid,lcd, falan filan... :)

OG

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"Ara sıra lazım olduğunda , ~25 YTL ye elektronik tansiyon aleti alıyorum.
Hocam nereden? Nasıl birşey bu cihaz, marka model falan nedir?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

KAZIMUGUR

Bu yukarıdaki resmin kutusu , marka mirage .İşportadan,pazar yerlerinden,cami önlerinden ve ya buralarda ucuzluk pazarı denilen her bir şeyciklerin satıldığı yerlerden alıyorum.
Eski tip kola takılıp elle şişirilenlerin (ölçüm elektonik)modası geçtiği için ve elden çıkarmak için ucuza veriyorlar.Onları nereye tıktığımı bulamadım resimleri yok.

Soldaki braun , sağdaki rossmax.Bunlar pahalı , yanlış hatırlamıyorsam 80-150 ytl civarı.

Bu tip çözümler test için.Seri üretime uygun olmadığı aşikar.Lakin çinistanda sebil olduğuna göre içerisindeki bir elemanda yok fiyatınadır.İş ulaşabilmekde.

Edit : Üst resimdeki Wheatstone Bridge tip sensor.
Bazılarında 3 uç var.+-out.

Klein

Alıntı yapılan: "transistor"
Alıntı yapılan: "Klein"
Alıntı yapılan: "transistor"kullanan arkadaşlar makul bi fiyata bulabileceğim bi yer yok mu yardımlarınızı bekliyorum
40-50 euro'nun pahalı olduğunu düşünüyorsan yapabilecek pek birşey yok. Daha ucuz transmitter görmedim. motorola vss. sensör alıp kılıfını, montaj aparatlarını  kendiniz yaptırırsanız belki daha ucuza gelebilir.

40-50 euro yazan mı oldu

hemen muhalefet yapmanın mantığı nedir
Bu muhalefet değil.
Mesajında bulabildiğiniz sensörlerin 100euro'nun üzerinde olduğunu yazmıştınız. Ben de bunun üzerine 40-50 euro civarına huba bulabileceğinizi yazdım. Ama sanırım bu mesajı okumadınız. Bu yüzden son mesajımla bağlantı kuramadığınızı düşünüyorum.

transistor

kusura bakma birden alaycı bi tavır sezinledim sorun bende
Herşey Vatan İçin.

ErsinErce

Kullanım alanınızı bilmiyorum ama fiyat yönünden baya uygun olarak tavsiye edebileceğim MPX5999D var 10bar a kadar ölçüm yapabiliyor, 0.25-4.75 V arası lineer çıkış yapıyor, fiyatıda 12$ eğer 1 tane alırsanız oda :)
İyi çalışmalar

icepeak

arkadaşlar variometre adında bir projeyle uğraşıyorum bunun için uzun zamandır ms5534b basınç sensörü arıyorum fakat bir türlü bulamadım. Siparişle getiren bildiğiniz bir elektronikçi yada bu sensörün muadilini söyleyebilirseniz çok minnettar kalırım. Ben bikaç sensör araştırdım fakat bu sensörde sistem saatinin olması işi zorlaştırıyor.
West Vibe Cross Country

icepeak

arkadaşlar linkte MS5534b nin datasheeti var. Acaba bana piyasada bulabileceğim bir muadilini söyleyebilirmisiniz. Yada bulabileceğim bir yer biliyormusunuz. Ben HP03SB adında bir muadili buldum fakat oda Türkiye'de yok. http://www.pixelproc.net/altivario.html adresindeki varyometreyi yapmaya çalışıyorum.

http://www.intersema.com/site/technical/files/ms5534b.pdf
West Vibe Cross Country