APR ve ISD

Başlatan mech, 25 Haziran 2008, 18:46:19

mech

APR9600 ile yaptığım ses kaydı, ISD2560 ile yaptığımdan çok daha kötü.
APR'yi 22k ile osc. yaptığım (8kHz örnekleme) halde ki bu halde süre 32 sn'yeye düşüyor, yine de kalite berbat. Daha doğrusu dipte çok gürültü var. Kaydı AnaIn girişinden girdiğim halde hatta Emit kullandığım halde bir değişiklik olmuyor. AnaIn girişinden aynı sesi çalarken girdiğim zaman ses güzel. Sizce kaydettikten sonra oluşan bu dip gürültüsünü nasıl engelleriz, daha doğrusu temiz sesi nasıl kaydederiz. Teşekkürler...
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

Maxim

normalde kayıt ettiğin sesi filtreleyip sonra gönderebilirsin diyeceğim ama gürültünün kaynağı entegre ise yapacak birşey yok galiba ,

ses giriş ucunu şase ile kısa devre edip kayıt ettiğinde hala dip gürültüsü oluşuyormu ? o zaman yapacak birşey yok bence

mech

hayır. ses girişini kısadevre edip kaydettiğimde gürültü yok.

Maxim

o zaman giriş kaynağından gelen gürültü var ,
nereden giriş yapıyorsunuz ?
giriş kablolarını daha kaliteli olanlarla değiştirin ,
empedans uyuşmuyor olabilir ,
giriş genliği fazla geliyor olabilir ,

mech

laptop'ın hoparlör çıkışını bir 10K'lık bir direnç üzerinden emite bağladım. Emitin çıkışını direkt apr'ye.

yas

Belkide laptop un ses çıkışı giriş için yüksek geliyordur. 10k dan sonra bir volume potu bağlayarak dene yani 10 k nın çıkışı ile şase arasına potun iki ucunu bağla orta ucuda devrenin girişine ver hatta kuplaj kondansatörü kullanarak versen daha iyi olur.
Birde labtop un adaptörü sebekeye bağlı değilken dene.
Kolay gelsin

Maxim

notebook hoparlör çıkışı ?
ohooo gürültü denizi gibi .

notebooklardaki ses entegreleri çok kalitesizdir ,
ancak pahalı modellerde kaliteli ses alabilirsiniz ,
alsanız bile hoparlör çıkışı genede bu iş için uygun değildir ,mutlaka gürültü olacaktır en iyi ihtimalle azaltılabilir ama kaybolmaz çünkü gürültü var .

mech

uzun zaman sonra bu işe tekrar giriştim ve ses girişini kısa devre ettiğimde acayip dip gürültüsü var. apr9600 anain giriş anaout çıkış alıyorum. teşk.

XX_CİHAN_XX

Apr9600 de son durum nedir. Bende bir iş için kullanmayı düşünüyorum. Hatta bugün gidip birtane almıştım ama biraz baktım herkez sesin parazitli kaydedildiğinden bahsediyor. Apr den memnun kalan vatandaş var mı? :P
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

ilker_32

Daha önce ISD25xx serisi kullanmıştım ve kayıt çok iyiydi.