6 haneli profesyonel şifreli kilit

Başlatan XX_CİHAN_XX, 26 Haziran 2008, 09:10:02

XX_CİHAN_XX

Geçen sene yaptığım hoş bir uygulamayı sizlerle paylaşıyorum.
;FONKSiYONLARI: 
;6 haneli şifre girisi vardır.
;5 sefer yanlıs girilirse sistem kendini yaklasık 15 dakika boyunca kitler.
;Bu 15 dakika, 15 ten 0 a doğru geri sayım şeklinde ekranda gösterilir.
;Default olarak verilen şifre 123455 dur.Bunu değiştirebilirsiniz.
;Değiştirme esnasında önce eski/default şifreyi ister.
;Bu şifreyide 5 sefer yanlış girerseniz yine 15 dakika beklemeniz gerekecektir.
;Eski şifre onaylandıktan sonra, 6 haneli yeni şifre girilir ve kaydedilir.

;YENİ ÖZELLİK:
;SON EKLEMELERLE ACILIŞTA ENTERE BASARAK ENERJI VERİLİRSE
;HAFIZADAKİ ŞİFRE SIFIRLANMAKTADIR!!!

;KULLANIMI:
;3x4 telefon tuştakımı kullanılmaktadır.
;* tuşu şifre iptal/backspace görevindedir.
;# tuşu ise onay/kayıt görevi yapmaktadır.

http://rapidshare.com/files/125088205/şifreli_kilit_son_versiyon.rar.html

Herkese iyi çalışmalar.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Maxim

şifreyi girdikten sonra (123455) doğru şifre diyor sonra tekrar şifre istiyor ?

XX_CİHAN_XX

Öncelikle eklemeyi unuttuğum 2 özelliğide söyleyim (malum programı yazalı epey vakit geçti unutmuşuz )
1. Şemadada göreceğiniz gibi back light çıkışı var. Kullanılan lcd nin backlight ı bu şekilde tasarruflu olarak kullanılabiliryor. Eğer bir süre düğmeye basılmazsa backlight söndürülüyor. Düğmeye basınca tekrar yanıyor.
2. Şifre değişimi yapılacağı zaman ekranda şifreyi sorarken iptal/backspace tuşuna bir kere basarsanız. Şifre değişimi menüsüne atlıyor. Buradan eski şifreyi ardından yeni şifreyi girerek şifre değişimini tamamlıyorsunuz...

@maxiboost
Burada sistem şu şekilde çalışmaktadır. Şifre girildikten sonra kısa bir süreliğine yeşil ledin yanıp söndüğünü görüyorsunuz. Örneğin buraya bir kapı otomatiği bağladınız. Kapıyı açmak için şifreyi girdiniz. Yeşil led yandı. Buraya yerleştireceğiniz bir röle ilede kapı otomatiği çalıştı. Burada zaten rölenin çekili kalmaması gerekir dolayısıyla birkaç saniye içinde röle ve led tekrar sönecek ve siz kapının öteki tarafına geçip kapıyı kapatıcaksınız. İçeri bir başkası girmek için geldiğinde yine şifre girmesi gerekicek. Dolayısıyla her seferinde ekranda şifre girişi bulunmaktadır.
Başka nasıl olabilirdiki  :?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

kafa1500

Hocam eline sağlık, çok güzel çalışma.

Alıntı YapBaşka nasıl olabilirdiki

Şifreyi doğru girdikten sonra kilit açıkken, herhangi bir tuşa basana kadar kilit açık kalacak, benim aklıma böyle geldi, belki @maxiboost'da böyle düşünmüştür
Güzelin nazına, Ford'un ara gazına hastayım.

Maxim

evet benimde aklıma öyle geldi çünkü ,
siz şifreyi kapı için düşünmüşsünüz ama ben kasa için düşündüm  :lol:
hatta otomobil için düşündüm ,şifreyi gir röle çeksin ve çekili kalsın ,taaaki ben tekrar kilitleyene kadar .

aslında böyle bir seçenek daha eklenirse harika olur .

XX_CİHAN_XX

Haklısınız benim bu devreyi uyguladığım yer bir kapıydı  :)