MPLAB de PCM eror

Başlatan mucittin, 26 Haziran 2008, 23:32:07

mucittin

Herkese merhabalar,

Mplab 7.60 da ccs compiler kullanarak ccs kodu derlemek istiyorum fakat
"PCM compiler does not exist on this computer" diye bir hata veriyor devamlı.
Mplabi onlarca defa kaldırıp yeniden kurdum. Ama çalışmadı. Sonra aklıma virus programım geldi daha önce benzer bir problemi hi-tech te yaşamıştım. Virus programını tamamiyle kaldırıp mplabi yeniden kurdum ve pcm hatası vermiyor artık. Fakat "file version miss match re-install compiler files" şeklinde yeni bir hata vermeye başladı . Yeniden kurdum ama bir çözüme ulaşamadım.
Ne yapmamı önerirsiniz?

mucitotomasyon

yazdıdıgın kodun Header file ve dirver dosyalarını kodu kaydettigin  klasörün icerisine kopyala o zaman olur .yüklü değilse ancak ccsnin mb yamasını kurman gerekiyor

mucittin

Alıntı yapılan: "mucitotomasyon"yazdıdıgın kodun Header file ve dirver dosyalarını kodu kaydettigin  klasörün icerisine kopyala o zaman olur .yüklü değilse ancak ccsnin mb yamasını kurman gerekiyor

sadece main.c diye bir dosyam var ve içindeki kod

main(void)
{
}

bu kodu bile derlemiyor.

mucitotomasyon

main.c sadece senin kodun pic header file dosyası da
var onuda göstermen gerekiyor hepsini aynı dosyanın icerisine at
yeni proje olustur. mblab dan ccs derleyicisini göster olay bukadar.

mucittin

biliyorum elbette onu da ekliyorum projenin içine ve compiler olarak ccs i seçiyorum fakat. Hep aynı hatayı veriyor

ferdem

CCS nin sitesinde sık sorulanlar bölümünde bu soru varmış:
Why do I get a 'File Version Mismatch'?

CCS C firması kullanıcılarına e-posta yoluyla güncel lisans dosyaları gönderiyormuş, yeni bir versiyon yayınladıklarında yeni lisansları gönderiyorlarmış. Yani bu sorunu çözmek için CCS C nin daha güncel lisans dosyalarını yüklemeniz gerekmektedir diyorlar.

mucittin

Problemi çözdüm, mplab 7.60 ile birlikte gelen ccs compiler'ı sadece 12 bitlik microcontrollerları destekliyormuş. 16f59 diye bir pic'i seçtiğim zaman ne pcm hatası ne de version hatasına rastlamadım.

Cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim...
Herkese iyi çalışmalar....