pic deki program silinir mi?

Başlatan sovalye, 31 Temmuz 2008, 19:22:33

sovalye

pice attığım programı daha sonradan silindiğini forumdaki aramalarımda gördüm ama  eski tarihliler programların eski sürümlerinden bahsediliyor ve hangi usb programer in  bu işi  yapabilir. bide bunu yapabilen  usb programer ın maliyeti nedir ?

stlg

Picteki program silinir derken ,bir programlayıcıda pice yuklenen bir program kendiliginden silinmez
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ipek

stlg hocam yanlış anlamadı isem arkadaş bilinçli olarak silmek istiyor.
eğer öyle ise F yani flash olan hepsi silinebilir illa silmenine gerek yoktur üstüne'de yazabilirsiniz nadir durumda FUSE kısmı kod protect CP açıkken verilmiş durumu korumaya israr ediyorlar pic start bunları silemiyor veya çok uğraşıyor fakat uyduruk tel maşa JDM harikalar yaratıyor....

sigmoid

Alıntı yapılan: "ipek"stlg hocam yanlış anlamadı isem arkadaş bilinçli olarak silmek istiyor.
eğer öyle ise F yani flash olan hepsi silinebilir illa silmenine gerek yoktur üstüne'de yazabilirsiniz nadir durumda FUSE kısmı kod protect CP açıkken verilmiş durumu korumaya israr ediyorlar pic start bunları silemiyor veya çok uğraşıyor fakat uyduruk tel maşa JDM harikalar yaratıyor....

picstart CP li picleri çok güzel siliyor. Bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.

sovalye

silinme ile ilgili cevabımı aldım ama usb pic programlayıcısı ile ilgili  bir cevap vermediniz. bu tip bir programlayıcının devre şeması ,malzeme listesi ve  maliyeti ile ilgili bir bilgi verebilirmisiniz