Eski lambalı radyo goz lambası

Başlatan stlg, 01 Ağustos 2008, 20:35:22

stlg

Sevgili arkadaslar

Eskiden lambalı radyolarda istasyon ararken kucuyup ,buyuyen degisik renklerde goz lambaları vardı bu lambaların bir ismi varmı yada bu lambalardan bulabilirmiyiz
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Tagli

Gökçe Tağlıoğlu

KAZIMUGUR

Tuning indicator tubes araması sonuç verebilir.

Mesela bunu sierra ve pilipis kullanırdı.
http://hhscott.com/cc/magic_eyes.htm

Gurundig inde göz gibi bir şeyi vardı.

terspolarma

İsmi tuning eyes, eye tube, magic eye tube olarak geçiyor.

ipek

çocukluğumda bir EM84 kırmış idim birde gamalı haç gibi olanı vardı fakat 60'lı olduğum için onuda daha büyük abilerimiz bilir
eski bir makalede illumination indicator diye geçiyor...

KAZIMUGUR

Yalandan kim ölmüş ?
Hani dinasorların nesli tükenmişti ? :)

mucitotomasyon

lamba derken ilkel trs.  tabiki bulunur hatta  lambalı amp. yaparak para kazananlar var. VE bu amp. cok ucuk fiyatlara satılmaktadır.

stlg

Evet terspolarma kardesimin dedigi gibi ismi eye tube olarak geciyor, bu lambayı nereden bulabiliriz, ozellikle kırmızı ve yesil olanları makbuldur ucreti verilecektir
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

OG

Selanik pasajında üst katlarda  (Karaköy İst) bir lambacı vardı, sonra kapanmış ve yerinde trafocu görmüştüm fakat lamba satmaya devam ediyordu. Bakmak lazım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

stlg

Sevgili og

Yakınlarda iseniz, size zahmet olmayacaksa ,bana bir telefon yada nasıl ulasabilirsem ,bildirirseniz cok sevinirim tesekurler

OG

Maalasef şu an oldukça da uzaktayım.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Galaxy

Ben biraz küflü çıkıyımdır  :)
o lambalardan bende var
ismi : EM84

Ersin

@OG
2 yıl önce anfi için lamba arıyodum , orayada uğradım ama satmıyoruz dedi onları artık.3 katta yaşlı bir adam ,daha önce elektor dergi de satıyodu,aynı yeri konuşuyoruz sanırım.Eski malzeme pek yoktu dükkanı tamamen yenilemişti.

OG

Olabilir, çoktandır lamba işiyle ilgilenmiyorum. Zaten benim kullandıklarım RF lambalar idi .