UCRETSIZ OTOMASYON & PLC KURSU

Başlatan OMERHOCA76, 08 Ağustos 2008, 12:03:53

OMERHOCA76

KATILIMCILARDAN KURS SURESINCE VE KURS SONUNDA KESINLIKLE HIC BIR UCRET TALEP EDILMEYECEKTIR.

Kursumuzda Tüm Eğitimler Uygulamalı Olacaktır.

ÜCRETSİZ PLC VE OTOMASYON KURSU'na katılmak için hemen arayın.  0 505 789 28 54 ( Hasan TALAS )

Kursumuza katılanlara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli ***SERTİFİKA*** verilecektir

Kursumuz,
• İlköğretim Mezunları,
• Ortaöğretim Mezunları,
• Lise Mezunları,
• MYO Mezunları,
• Fakülte Öğrencileri ve Mezunları içindir.

PLC ve OTOMASYON Eğitimi verilecektir.
SIEMENS S7-200  PLC TEMEL SEVİYE
SIEMENS S7-200  PLC İLERİ SEVİYE
PNÖMATİK
ELEKTROPNÖMATİK
LOGO PLC
OTOMATIK KUMANDA
TWIDO PLC ANLATILACAKTIR.

Endüstrinin en çok ihtiyaç duyduğu Otomasyon Sistemleri Konusunda yeni bir meslek edinmek istiyorsanız yada mesleki bilginizi geliştirmek, yeni teknolojiler konusunda mesleki eğitim almak istiyorsanız bizi mutlaka arayın.

Kursumuzda her seviyeye göre farklı eğitim verilecektir. Elektrik- Elektronik konusunda hiçbir bilginiz olmasa bile bu kurstan çok fazla şeyler öğreneceksiniz. Çünkü eğitimlerimiz , konularında uzman öğretmenler tarafından uygulamalı olarak verilmektedir.

Bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız , mutlaka bizimle iletişime geçin.
Geç kalmayın…

Detaylı Bilgi ve Müracat İçin:
Hasan TALAS (Teknik Öğretmen )

( Cep Tel : 0 505 789 28 54 )
Email : hoca34@yahoo.com

web : www.hoca34.tr.gg

ADRES : BAHÇELİEVLER ERKAN AVCI ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

KÜLTÜR SOK. NO:5 BAHÇELİEVLER – İSTANBUL
KADİR HAS CENTER ARKASI

KATILIMCILARIN SAĞLAYACAĞI YARARLAR1.      Kumanda devre elamanları modülü ile asenkron motoru ve kumanda eden devre elamanlarını seçebilecektir.

2.      Asenkron motor kumanda teknikleri modülü ile sistemin güç ve kumanda devrelerini kurabilecektir.

3.      Asenkron motorlara yol verme modülü ile motorlara yol verme yöntemlerini uygulayabilecektir.

4.      Asenkron motor kumanda teknikleri modülü ile sistemin güç ve kumanda devrelerini ve plc devrelerini çizim programları ile tasarlayabilecektir.

5.      Pnomatik -elektro pnömatik sistemlerin kontrolü modülü ile: Pnomatik  Elektro pnömatik sistemlerin devresini kurmak.

6.      Hidrolik -elektro hidrolik sistemlerin kontrolü modülü ile:Hidrolik- Elektro hidrolik sistemlerin  devresini kurmak

7.      Temel PLC Sistemleri  modülü ile: PLC seçmek, PLC cihazına giriş ve çıkış elemanlarını bağlamak ve PLC’li kontrol devrelerinin çizimini yapmak.

8.      PLC Programlama Teknikleri  modülü ile: PLC için Programlama tekniklerini kullanarak kontrol programını yapmak.

9.      Operatör panelleri modülü ile: Operatör panelleri ve çeşitlerini tanımak, operatör panelini programlamak.

10.   PLC ile motor kontrolü modülü ile: Asenkron motorların değişik çalışma şekillerine göre PLC programını yaparak, devre bağlantılarını yapmak.

11.   PLC ile analog işlemler modülü ile: Analog işlem için analog modül seçip, Programını yaparak devresini kurmak

PROGRAM İÇERİĞİ
•   Kumanda devre elemanları

•   Asenkron motorların kumanda ve kontrolü

•   E-plan çizim programı ile devre çizimi

•   Pnomatik –elektropnomatik sistemler

•   Hidrolik –Elektro hidrolik sistemler Temel PLC Sistemleri

•   PLC Programlama Teknikleri

•   Operatör panelleri

•   PLC ile motor kontrolü

•   PLC ile analog işlemler

YÖNTEM
•   Siemens S7 Mikro-Win  Programı üzerinden devre tasarımı

•   Fluid-Sim Pnomatik-Hidrolik ve Elektropnomatik-hidrolik  Programı üzerinden devre tasarımı

•   Yapışkanlı devre sembolleri ile devre tasarımı uygulaması  

•   PLC ve Kumanda  malzemeler ve katalogları,

•   Bilgisayarda hazırlanmış endüstriyel uygulamaların slayt ve flim gösterisi olarak sunumu.

•   Elektropnömatik-hidrolik ve pnomatik-hidrolik ,PLC ve Operatör panelli  deney setleri üzerinde uygulama yaparak konuların uygulamasının yapılması ,

•   Otomasyon sistemlerini yoğun olarak kullanan işletmelere geziler düzenleyerek endüstri uygulamaların gösterilmesi .

erkan614

bu çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ederim
genel sorum; kurs suresi n kadar ve hangi tarihler arasında ve haftanın hangi gunleri?
özel sorum ise: ben şu anda bi markanın plc sini kullanıyorum ve projeler geliştiriyorum, fakat simens yazımlarınıda öğrenmek istiyrum. derslerin hepsine girmeden ihtiyacım olan derslere girme imkanım varmı?
İyi çalışmalar

OMERHOCA76

Alıntı yapılan: "erkan614"bu çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ederim
genel sorum; kurs suresi n kadar ve hangi tarihler arasında ve haftanın hangi gunleri?
özel sorum ise: ben şu anda bi markanın plc sini kullanıyorum ve projeler geliştiriyorum, fakat simens yazımlarınıda öğrenmek istiyrum. derslerin hepsine girmeden ihtiyacım olan derslere girme imkanım varmı?
İyi çalışmalar
Merhaba
Kurs süresi yaklaşık 4 ay olacak.
Eylülü -Ekim gibi başlamasını planlıyoruz.
Kurs hem hafta sonu , hemde hafta içi akşam olacak
Kurs bir bütündür. Tümüne katılmak zorundasınız.
Kursdta temel seviyedne ileri seviyeye kadar eğitim verilecektir.
Saygılarımla

Detaylı Bilgi ve Müracat İçin:
Hasan TALAS (Teknik Öğretmen )

( Cep Tel : 0 505 789 28 54 )
Email : hoca34@yahoo.com

web : www.hoca34.tr.gg

ADRES : BAHÇELİEVLER ERKAN AVCI ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

KÜLTÜR SOK. NO:5 BAHÇELİEVLER – İSTANBUL
KADİR HAS CENTER ARKASI

xXxTopRaK

peki hocam bu kurs sadece istanbuldamı var TÜRKİYEnin başka illerinde varmı bilgi verirseniz sevinirim...

OMERHOCA76

Alıntı yapılan: "xXxTopRaK"peki hocam bu kurs sadece istanbuldamı var TÜRKİYEnin başka illerinde varmı bilgi verirseniz sevinirim...
Şu an için sadece İstanbul'da

gofe

yusuftr80

Arkadaşlar bu nimetin kıymetini bilmenizi arzu ediyorum. bizler burada kendi kendimizi yetiştirecegiz diye cırmalıyoruz  kendim  yaşadıgım için iyi bilyorum  halende çırmalıyorum  bilesiniz acısını cektiğim için bu  hizmeti sakın aksatmanızı istemem  bence büyük bir nimet kıymetini bilin.
bu organizsyonu düzenleyen hocalarımıza gönülden teşekkükr ediyor saygılarımı sunarım  temennim  her il ve ilcelerde de bu gibi çalışmaların devamının  sürekliligini arzu ediyorum ki herkeş faydalansın  üretim çogalsın  kendi ürünlerimizi yapıp ülkemizin  ürettimine fayda saglaya bilelim  dışa bagımlı olmadan .