kayan yazı yardım

Başlatan thespear, 19 Ağustos 2008, 11:01:03

thespear

Merhabalar,

7x70 lik bir kayan yazı yaptım  ve normal çalışmakta. Fakat, yazıyı sabit beklettiğimde, beklettiğim yazının aynısı, bir satır kaymış olarak ve daha az parlak yanarak çıkıyor. Yani bir normal parlaklıkta istediğim yazı, birde daha az parlak, bir satır  kaymış bir yazı elde ediyorum. Bu sorun neden olabilir?

XX_CİHAN_XX

Yani gölgesi çıkıyor.
Bunun çözümü aslında basit.
Satır mı stun mu tarıyon bilmiyorum ama yapman gereken şu;
Diyelimki stun tarıyorsun. Örneğin 1. stunu yaktın akabinde hemen 2. stuna geçme yaktığın stunu söndür ve bir müddet sönük beklet. Sonra diğer stuna(2. stuna..) geç.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

707yunus

eğer demultiplexer entegrsi kullanıyorsan sana bir tavsiyede bulunayım.bu entegre 74hc154 olsun.bunun ilk pinini boşta bırak.sonra sütun değiştirmeden 1. pini aktif et.datayı değiştir.ondan sonra sonraki sütünu aktif yap.yine 1. pini aktif et.datayı değiştir.ondan sonra sonraki sütunu aktif et.umarım anlamışsındır..

thespear

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. 74hc164 kullanıyorum. Önerilerinizi bugün deneyeceğim. Umarım işe yarar. Tekrar teşekkürler.