Direnç şeklinde Cetvel nereden?

Başlatan Erol YILMAZ, 01 Eylül 2008, 13:29:20

Erol YILMAZ

Bir makinanın kontrolü için 25 cm lik lineer direnç şeklinde
bir cetvele ihtiyacım var.
Nereden ve ne kadar fiyata bulabilirim ?

burak_82

Bahsettiğiniz malzeme eski TV lerdeki sürgülü pot gibi birşey olabilir mi?
Eğer sadece direnci lineer değişen bir düz bir yüzeye ihtiyacınız var ise masaları kaplamakta kullanılan ESD kaplama malzemesini kullanabilirsiniz. Bu kaplama malzemesinin arka kısmı karbon kaplıdır, bu nedenle elektriği iletir.

pcb_desing

özdisan omron gibi firmalardan bula bılırısın

microcozmoz

www.opkon.com.tr

adresinden bulabilirsin...kullandım problem çıkarmıyor.
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

timpati

Alıntı yapılan: "microcozmoz"www.opkon.com.tr

adresinden bulabilirsin...kullandım problem çıkarmıyor.

aynı yerden biz de almıştık. cetvel çok iyi de değerlendirme devresinde sorun çıkmıştı. hassas iş yapıyorsan beslemenin tam regüleli olmasını hatta cetvele verilen gerilimin bir voltaj referansından alınmasını tavsiye ederim.
why mr. anderson, why ?

stlg

Cetvelden daha hassas manyetik olcum yapabilen temassız algılayıcılar var ben kullandım cok kaliteli biraz pahalıca ama deger
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

stlg

Buradan malzemeyi inceleyebilirsin ayrıca senin istedigin cetvellerde burada var

http://www.senseelektronik.com/files/cat-smk-gb.pdf
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.