Ortamdaki Ses Miktarına Baglı devre

Başlatan ORC, 03 Eylül 2008, 14:07:50

ORC

Merhaba Arkadaslar

BEn bu analog girişi ile ses kaydeden ve tekrar analog cıkısından ses veren bu isd entegrelerinden birini kullanıyorum ama benim ek olarak yapmak istediğim bi durum var bu isd den cıkan onceden kaydettiğim ses ortamda gurultu varsa daha yuksek sesle ortam sakinse normal seviyenin altında bi sesle cıkıs versin yada bu isteklerime gore isd cıkısındaki ses i ayarlayan entegre arıyorum yada bu işi yapan bi devre mevcut mu daha once hiç sesle ugrasmadım da tecrübeli arkadaslardan yardımlarını bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

stlg

Isd nin kendi cıkısını kullanıyorsan ,cıkısa bir amplifikator bagla ve analog anahtarlar 4016 yada 4066 uzerinden farklı direncler kullanarak ses sitemine gir, tabi ortam sesinin gurultusunu algılayacak ayrı bir devre uzerinden bu  analog anahtarları kontrol etmelisin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ORC

Alıntı yapılan: "stlg"Isd nin kendi cıkısını kullanıyorsan ,cıkısa bir amplifikator bagla ve analog anahtarlar 4016 yada 4066 uzerinden farklı direncler kullanarak ses sitemine gir, tabi ortam sesinin gurultusunu algılayacak ayrı bir devre uzerinden bu  analog anahtarları kontrol etmelisin

Oncelikle ilginiz için teşekkür ederim.. isd nin  amp için  AUD cıkısı oldugunu biliyorum..Ama ben tam olarak derdimi anlatamadım sanırım  :oops:  ben istiyorum ki amplifier ın çıkışını ben elle ayarlamayım yani amplifier ın ses seviyesini ben ortam daki ses miktarına gore amplifier ın çıkısını ayarlayan bi devre yada bi sistem var mı bildiğiniz nasıl yapabilirim..

Birde ortamdaki ses seviyesini nasıl ölçebilirim  :roll:

Şimdiden Tesekkurler

stlg

Evet kardesim bende aynı seyi acıklamaya calıstım, ortamdaki ses seviyesini basit ledli bir vumetre ile olcebilirsin ,bu led cıkıslarından istedigine karsı dusen ses seviyesinede dedigim entegreleri baglayacaksın, bu sistem sesi otomatik kısıp acacak sen kendin ayarlamayacaksın
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ORC

Alıntı yapılan: "stlg"Evet kardesim bende aynı seyi acıklamaya calıstım, ortamdaki ses seviyesini basit ledli bir vumetre ile olcebilirsin ,bu led cıkıslarından istedigine karsı dusen ses seviyesinede dedigim entegreleri baglayacaksın, bu sistem sesi otomatik kısıp acacak sen kendin ayarlamayacaksın

Tamam arkadasım yardımların için teşekkürler ben bi boyle deneyim  ;)