Twido PLC-CanOpen Master

Başlatan sdonmez, 04 Eylül 2008, 14:28:25

sdonmez

Twido ile veya başka PLC'lerle CanOpen bus sistemini kullanan var mı?
Haberleşme sistemini anlayamadım.  PDO Tx ve PDO Rx ile belirlenebilen sayıda mı veri gönderilebiliyor sadece?  Kurcalarken kullanacağım sürücünün 16 parametresini seçtim hafızası doldu dedi.  Sadece 16 parametre olmamalı değil mi?  Bilen arkadaşlar anlatabilirse memnun olurum.

kaner

Alıntı yapılan: "sdonmez"Twido ile veya başka PLC'lerle CanOpen bus sistemini kullanan var mı?
Haberleşme sistemini anlayamadım.  PDO Tx ve PDO Rx ile belirlenebilen sayıda mı veri gönderilebiliyor sadece?  Kurcalarken kullanacağım sürücünün 16 parametresini seçtim hafızası doldu dedi.  Sadece 16 parametre olmamalı değil mi?  Bilen arkadaşlar anlatabilirse memnun olurum.

Evet sadece 16 parametre yok... Orada seçtiğiniz PDO ları hazır macro gibi düşünün

PDO da Twidonun kontrol ettiği slave deki (servo yada inverter) fazla kulllanılan parametreleri kolaylık olsun diye belli bi registere atar böylelikle programda parametre değerini o adres üzerinden değiştirilebilirsiniz. PDO ların dışındaki adresler için SDO ları kullanmalısın.

ama SDO kullanımı için slave in parametre adreslerini bilmek gerekir...