PIC vasıtasıyla SMS göndermek hakkında bilgiye ihtiyacı

Başlatan trilink, 15 Kasım 2003, 00:57:33

DumrulBey

Alıntı yapılan: "axanc"selam..

indirmek için bi adres verebilir misin?... bi yandan mat3 çalışıyrm, öbür yandan bu programı aramiyim şimdi... indirip kurup elimdeki resimleri fprmata uydurcam, bütün resimler aynı boyutta olunca çok güzel oluyo doğrusu... :)
Öncelikle sınavlarında başarılar. Ne strest bilirim. Neyse ki ben okulu bitirdim. Darısı senin başına...

Screen capture konusunda en popüler program SnagIt'dir. Ben uzun süredir bu programı kullanıyorum. Benzer programları ve bahsettiğimi download.com adresinden arattırıp bir kaç saniye sonra yüklemeye geçebilirsin. Programlarla uğraşmayayım diyorsan capture alacağın ekran aktifken ALT+Print Screen tuş kombinasyonunu kullanıp Paint ile GIF veya JPG dosya formatına çevirebilirsin. En pratik çözümdür ama SnagIt gibi programlarla pencerenin bir bölümünü veya ekranın bir alanını hatta video görüntülerini bile yakalayabiliyorsun.

Ekran görüntülerinden tutorial hazırlayan arkadaşlar kolay gelsin...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

fsan

Alıntı YapScreen capture konusunda en popüler program SnagIt'dir.
evet bu özellik "Paint shop Pro" da var..

@trilink
kardes konu farkli yönlere kaydi kusura bakma, ama merak ettigin konu ile ilgili bilgiler sanirim burada var.

kolay gelsin.

axanc

selam...
tşk millet...

garip olan konu benim "paint" programi gif ve jpg formatlarını açmıyo,

"desteklenmiyor" gibisinden bi mesaj veriyor... ben de "clipboard" diye bi program buldum çok küçük ve güzel... ama resimleri kesmek ve boyutlarını küçültcem...

proteus yüklemesi,

örnek bir proje hazırlaması, pbp yüklemesi, bi kaç pbp örneğinin proteusta yapılması, proteus'un ince ayarları ve pbp dersleri hakkındaki dökümanlar tamamdır... bu gün hepsini baştan yapaeak

print screen'lerini de aldım... güzel olacak...

bayramda upload yaparım.. :)
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

axanc

selam...

fsan diyorki...:
Alıntı Yaptelefon text formati destekliyor ise:

["AT+CMGS=6944968378",13,"Merhaba, Ne var neyok?",26,13]

burada "6944968378" SMS mesaji alacak olan kisinin telefon numarasi
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

trilink

axanc ilgine çok teşekkür ederim kodları aldım ama henüz inceleyemedim.Ama konu hakkında bana büyük hız

kazandıracaklarına eminim. İnceleyip tekrar danışırım herhalde.Tekrar teşekkür ederim... :D

axanc

armys2000

Dostum [/B]axanc bir sorum olacak benim kullandığım telefon text modunu desteklemiyor mümkünse PDU modunu destekleyen kodu da yazabilirmisin