data iletiminde güvenlik

Başlatan kemalsa, 07 Eylül 2008, 02:08:14

kemalsa

bakır kablolardan giden datayı kabloya herhangi bir müdahile yapmadan uzak bir mesefaden  başka şahıslar ulaşabbilirmii,ulaşabilirse ne tarz cihazlar kulanıyolar ve bide bu gibi durumlardan nasıl korunulabilirr. bu konuda bilgi sahibi arakadaşlar bana bu konu hakında bilgi verebilrse sevinirim ...

z

Kablodan gidip gelen veriler elektromagnetik yayilima neden olurlar. Isin sirri bu yayini yakalamaktan ibaret.

Siz kablodan atiyorum 1000 baud hizinda veri aktarsaniz bile 1-0 gecisleri Mhz-Ghz bolgesinde radyo dalgalari yayar.

Bu yayini, yonlendirilmis antenler ve ozel RF alicilari ile yakalayip tekrardan kablodan akan 1-0 bilgilerine donusturebilirsiniz.

Daha fazla bilgi icin tiklayin
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

TURKSofTURKEY

Alıntı yapılan: "kemalsa"bakır kablolardan giden datayı kabloya herhangi bir müdahile yapmadan uzak bir mesefaden  başka şahıslar ulaşabbilirmii,ulaşabilirse ne tarz cihazlar kulanıyolar ve bide bu gibi durumlardan nasıl korunulabilirr. bu konuda bilgi sahibi arakadaşlar bana bu konu hakında bilgi verebilrse sevinirim ...

...Yukarıdaki Arkadaşımızın Dediklerine Katılıyorum...
...Veri Giden Kablo Etrafına Bir Kesimi Açık Bir Bobin Yerleştirerek Bu İşi Yapabilirsiniz...
...Ama Tabiki Bu İş Benim Burda Öyle Yazmam Kadar Kolay Bir Şey Değil...
...RF ile Uğraşmak Gerçekten Çok Zor ve Zaman Alıcı Şey...
...Manyetizm Hakkında Çok Bilgi Birikiminiz Olması Gerekir...
...Bence Çok Vaktiniz Varsa Bu İş Üzerinde Uğraşın :)...
...Bir İletken Üzerine Herhangi Bir Elektron Akışında O Kablo Etrafında Değişken Manyetik Alan Oluşur...
...Ve Siz, Bu Değişken Manyetik Alanı Kontrol Ederek, Elde Etmek İstediğiniz Şeyler Ulaşabilirsiniz...
...Saygılarımla...

Türk Yararman
Gönül'ü Sözle, Sevgi'yi Saygıyla, Aşk'ı Sâdakâtla, Dost'u Güvenle, Para'yı Azimle Elde Et!  Vatan'a Millet, Millet'e Bayrak, Bayrak'a Kan, Kan'a Can, Can'a Canan Gerek!  Lütfen Türkçemizi Düzgün Kullanalım!

kemalsa

:D araştırmaya değer bir konu biliyorum ve yeterli boş vaktimde var ama denemeler yapabilmek için şu an elimde gerekli alet edevat yok o nedenle şu aralar sadece bu konu hakında bilgi toplamakla meşkul olacagımmm ..ilginize teşekürler

volkii

kablo koaksiel kabloysa bu dedikleriniz olabilirmi?

TURKSofTURKEY

Alıntı yapılan: "volkii"kablo koaksiel kabloysa bu dedikleriniz olabilirmi?

...Olabileceğini Sanmıyorum Ama Belki Onun da Bir Hacking Yöntemi Vardır...
Gönül'ü Sözle, Sevgi'yi Saygıyla, Aşk'ı Sâdakâtla, Dost'u Güvenle, Para'yı Azimle Elde Et!  Vatan'a Millet, Millet'e Bayrak, Bayrak'a Kan, Kan'a Can, Can'a Canan Gerek!  Lütfen Türkçemizi Düzgün Kullanalım!

z

Dusuk hizli sinyaliniz koaksiyel kabloya girer, kablo zirhi, kablo icindeki sinyal hattindan disari sizintiyi engeller. Ancak dataniz koaksiyel kabloya daha girmeden elektronik kart icindeyken Ghz bandinda yayilima baslamis ve coktan koaksiyel kablonun zirhini, elektronik aksamin bulundugu kutunun sasesini vs bir anten gibi kullanip yayina baslamistir bile.

Tempest konusunda,  oncelikle yayinima engel olmaya calisilir. Ancak her zaman icin sizinti olacaktir ve bu sizintidan bilgiyi kapmak teknolojik imkanlariniza bagimlidir.

Artik verilerin kablolarla değil de fiber optik hatlarla tasinmasinin bir nedeni de bu guvenlik konusudur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

stlg

Basit kapılarla data ters cevrilebilir, sonra yeniden orjinal halini alabilir  kopyalanan veriyi alan kişi sizin yaptıgınız işlemi bilmiyorsa ,bir sonuc alamaz, yada mikro işlemciyle daha farklı metodlarla şifrelenebilir
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.