tamamen izoleli dc dc çevirici

Başlatan mcan, 12 Eylül 2008, 22:01:23

mcan

merhaba arkadaşlar internetten hangi terimle arıyacağımı tam bulamadığım için pek iyi sonuçlara ulaşamadım. 5-12v giriş 12-15v çıkış verecek dc dc çevirici arıyorum özelliği isegiriş ile çıkışın 1-1 sargı ile izoleli olması 1-2 ,1-3... gibi de olabilir fark etmez.step up step down gibi arattığımda tam istediğimi bulamadım. bu devre ile ne yapacağıma gelince; bu devre ile, motor sürerken, üst fetleri beslemeyi düşünüyorum.

mesela mc34063 ile yapılabilinirmi?

gevv

5v giriş için ilmiyorum ama 12v giriş için tl494 sg3525 oto smps devreleri işinizi görür bence

http://site.mynet.com/tahirtali/taho/  pc powersupply trafosu ile yapılmış bir örnek  internette bu devrenin bir çok benzeri var opto ile izolemişleride vardı

aslan_korhan

Kendin de söylediğin gibi "DC-DC Converter" şeklinde aramalısın.
Düşük watt'lı olanlar genelde hybrit şeklinde oluyor...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ipek

http://www.national.com/an/AN/AN-777.pdf
burada benzer bir şey mevcut full izole oynayarak istediğin değerlere
gelir fakat üst fetler bilemedin 25ma çeksin bu tür devrelere yazık

parda

Merhaba

Aşağıda ki linkte oldukça fazle çeşidi var istediğinin Türkiyede bulunurmu bilmem ama mecbursan oradan satın alabilirsin.

link
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

salim ALTIN

merhaba
OHM elektronikte bu is icin yapilmis (motor suruculerde ust transistor suruculerini beslemek icin izoleli ) urunler var. 7 ero civar idi diye hatirliyorum. yapmaktan daha kisa surede ve guvenli olma ihtimali var...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

EOS

xenix

Traco'nun TMA serisini kullanmıştım aynı iş için. 1 watt dc-dc çevirici, 5V giriş 15V çıkış modeli var. Fiyatı 10 adet için tanesi 15YTL civarı. ELFA kataloğundan sipariş etmiştim.

sezgin05

@MCAN: MOSFET sürmek için DC-DC çevirici istediğinize göre PWM ile sürmeyeceksiniz şeklinde anladım.Eğer PWM ile sürecekseniz neden sürücü trafosu kullanmıyorsunuz. Hatta sürekli çalıştırmak içinde sürücü trafosu kullanabilirsiniz. Bunun için trafoyu pwm ile sürer çıkışta doğrultursunuz.