EEPROM'daki değişkenin kendiliğinden degismesi?

Başlatan imcek, 20 Eylül 2008, 15:32:16

imcek

basla:       
        INTCON.5=0
        SOUND SES,[110,5]
        DENEME=DENEME+1

WRITE 3,deneme
        PAUSE 100
        INTCON.5=1
        goto start

baskabiretiket:
           high ses
           pause 500
           INTCON.5=0
           read 3,deneme
           INTCON.5=1

bir butonla basla etiketine gidiyorum. eeproma kayıt yaptıktan sonra
bu deneme degıskenını seri lcd de göstermek istiyorum.Fakat verimli çalışmıyor.bazen iyi bi şekilde denemenin içeriğini arttırırken.bazende 01 e düşürüyor.kesme kullandığım için intcon.5 i kullanarak iptal ve etkin yaptım gereken yerlerde.devreyi proteusta kurdum ve boarda da kurulu.ikiside aynı sorunu çıkarıyor.sanırım yazılımda eksik bişey var. Yardımlarınız bekliyorum.

papsukkal

1. olasılık : deneme değişkenini byte mi word mü tanımladındeneme içeriği 255'ten fazladeğere ulaşıyorsa anormal çalışır.
2. olasılık : eproma yazarken veriyi hex'e cevir okuduktan sonra tekrar dec'e çevir.

umarım faydası olur. iyi çalışmalar

imcek

YA DEDIKLERIN EN BASTA MANTIKLI GELDI AMA.HEX E CEVIRMENIN BI MANASI YOKKI ZATEN KENDISI CEVIRIYOR.CEVIRME ISLEMINI NASIL YAPACAZ KI??

hatmeto

Alıntı yapılan: "imcek"YA DEDIKLERIN EN BASTA MANTIKLI GELDI AMA.HEX E CEVIRMENIN BI MANASI YOKKI ZATEN KENDISI CEVIRIYOR.CEVIRME ISLEMINI NASIL YAPACAZ KI??

formda büyük harf kullanmayınız lütfen....
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

imcek

tamam arkadaşlar sorunu hallettim.ilgilenmiş olanlar tekrar sağolun

papsukkal

@imcek hocam sorun neymiş ve nasıl hallettin bizlerle paylaşırmısın.

imcek

eepromun içeriğini okutmadan.deneme içeriğini "1" arttırıyodum.yani bu şu demek oluyor.devreyi çalıştırdığım anda deneme içerisine "0" değeri yüklü oluyor."0" yüklü olduğu için ekranda gösterirken 1 olarak görüyodum.eeprom içeriğini okutunca gerçek deneme sayısını 1 arttırmış oluyodum.programın o kısmını vermemiş olabilirim affola.