Acemi arkadaşlar için site

Başlatan axanc, 16 Kasım 2003, 19:39:16

axanc

selam...

arkadaşlar bu pic konusunda sıfırdan başlayanlara bir temel vermek ve

forum'da bilmeden ve anlayamayarak vakit geçirmemeleri için bir site hazırlıyorum... hem bu sayede okulda ve çevremde pic öğrenmek isteyen arkadaşlara da bir kaynak hazırlamış olucam.. şu an

çoğu konusu tamamdır.. :)

gerekli bütün programların nereden download edileceği ,proteus yüklemesi, örnek bir proje hazırlaması, pbp yüklemesi, MicroCode Studio kurulumu ile

ayarları, bi kaç pbp örneğinin proteusta yapılması, proteus'un ince ayarları ve pbp dersleri hakkındaki dökümanlar tamamdır... bugün hepsini baştan yaparak print screen'lerini de aldım... güzel

olacak...

bu konuda döküman eksikliği yok, yalnız Türkçe çevirilerden dolayı ve benim sınav haftam var, bu site bayram sonuna doğru yayında olacak..

iyi bilen arkadaşların bu

konuda düşüncelerine açığım.. programlayıcı ve devrelerin board üzerinde kurulması, baskı devre konularına sonra girmek taraftarıyım, yaptığım şeylerin çalışması garantisi olması için... site link'i

burda...:

http://www24.brinkster.com/nostramo/

herkese kolay gelsin, site tam içeriği ile yayına başlayınca PicProje Forumu ile haber veririm.. :)
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

axanc

selam...

"Pic Basic" dersleri sayfaları ve "Pic Basic" ders PDF'leri hazır...

(ingilizce)

BuRDa
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

kartalefe

Pic Basic dökümanı da Türkçe yayınlarsan daha iyi olur.
Site de ise biraz daha doyurucu(fazla) bilgi verirsen çok güzel

olur.

axanc

selam...

site'yi vize haftasında hazırladım, bilgisayar müh okuyrm ve her ikisini bir arada yaparken zorlandım...

dökümanları ve kullanımlar hakkında türkçe ve resimli bir arşivi kendim hazırlıyrm... ama daha başlangıç aşamasından öyle konuda yardım edebilecekler için konuyu paylaştım...

axanc

selam..

sitedeki linkler biraz dağınık halde aşağıda sitede dağılmış linkleri topladım..

Pic programlamaya

başlamadan önce gerekenler...:

1. http://andrelphus.free.fr/Cool/Proteus/SP5/ProSis.exe
2. http://www.rentron.com/mcstudio/mcstudio.exe
3.

http://www.siirdostu.net/PBP.zip

bu dosyaları indirin, daha sonra yapacaklarınız Yüklemeler Bölümünde

fsan

Yukaridaki programlarin original web sayfalari:

Labcenter Electronics -

Proteus

Mecanique - MicroCode

Studio

Micro Engineering Labs - PicBasic Pro Compiler

gosub

Alıntı yapılan: "axanc"selam...

arkadaşlar bu pic konusunda sıfırdan başlayanlara bir temel vermek ve

forum'da bilmeden ve anlayamayarak vakit geçirmemeleri için bir site hazırlıyorum... hem bu sayede okulda ve çevremde pic öğrenmek isteyen arkadaşlara da bir kaynak hazırlamış olucam.. şu an

çoğu konusu tamamdır.. :)

gerekli bütün programların nereden download edileceği ,proteus yüklemesi, örnek bir proje hazırlaması, pbp yüklemesi, MicroCode Studio kurulumu ile

ayarları, bi kaç pbp örneğinin proteusta yapılması, proteus'un ince ayarları ve pbp dersleri hakkındaki dökümanlar tamamdır... bugün hepsini baştan yaparak print screen'lerini de aldım... güzel

olacak...

bu konuda döküman eksikliği yok, yalnız Türkçe çevirilerden dolayı ve benim sınav haftam var, bu site bayram sonuna doğru yayında olacak..

iyi bilen arkadaşların bu

konuda düşüncelerine açığım.. programlayıcı ve devrelerin board üzerinde kurulması, baskı devre konularına sonra girmek taraftarıyım, yaptığım şeylerin çalışması garantisi olması için... site link'i

burda...:

http://www24.brinkster.com/nostramo/

herkese kolay gelsin, site tam içeriği ile yayına başlayınca PicProje Forumu ile haber veririm.. :)

Arkadaşım eline sağlık seni tebrik ediyorum bana ve diğer acemi arkadaşlara çok yararı olcak bu sitenin

SAYGILARIMLA :)
ELEKTROSERVİS                         TEKNİK                                    SERVİS                                               HİZMETLERİ

yıldırım ak

Küçücük birkaç tavsiyede bulunmak istedim.

http://www24.brinkster.com/nostramo/yukleme/index.html

Sayfadaki resimler nedeni ile yükleme hayli zaman alıyor. Acaba bölünebilirmi ?

Programların ve diğer konuların anlatımı başlangıç ve ileri seviye diye ayrılabilirmi ?

Her konu kendi başlığı altında bulunmalı diye düşünüyorum. Şöyleki diyelimki proteus u öğreteceğiz ;

1-) Proteus nasıl kurulur ?
2-) isis nasıl kullanılır ?
3-) ares nasıl kullanılır ?
4-) ares çıktısı nasıl baskı devreye dönüştürülür ?
5-) vb. gibi

Bir diğer düşüncemde ;

proteus kendi başına bir program sorun yok ama iş pic e gelince değişiklikler gündeme geliyor. Yani hangi seri pic ? Hangi programlama dili ? bence bunlarda yaygın kullanılandan az kullanılana doğru siteye eklenmeli.

Umarım faydalı bir çalışma olur. Finallerde ve çalışmalarında başarılar dilerim.

Saygı ve Sevgiler...
"... Bana kulluk et; Beni anmak için namaz kıl" (Taha 14)

sahinler64

ya bu sitelerin çoğu tambana göre.hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık
SAYGILARIMLA...

axanc

özür dilerim @yıldırımak, atmış olduğun mesajı daha yeni okuyabildim..

ayırmak benim de aklım geçti yanlız bilgiler pek yeni sayılmaz, eski hazırladığım link'ler falan olması lazım.. onları sınav haftasından sonra tekrar düzenlerim.. okulda da büyük bir net sorunu var, ahh şu garip ulaknet.. tabi arkadaşların bu konudaki Türkçe yardımlarını da bekliyorum, zira elimde bir sürü ingilizce site var, hatta siteleri bilgisayarıma kaydettim ancak inceleyecek vakit pek olmuyor..

rica ederim @sahinler64 arkadaşım.. işinize yaradıysa ne mutlu bana.. kendim öğrendim paylaşıyorum.. :)

kanguner

helal olsun . çok güzel olmuş siten. ben mesela bu proteusu bilmiyordum. senin anlattiklarindan hemencecik anladim. bizim siniftada bu programi ögrenmek isteyenler vardi . yarin gidip onlarada söyliycem.