Buzzer Frekansı

Başlatan M_B, 01 Ekim 2008, 22:58:31

M_B

merhaba arkadaşlar;
Buzzeri hangi frekansla sürersem etkili bir ses elde edebilirim.
Bazı duydugum buzzerlardakı sesler sankı insanın kafasını delen cınsten
bu tur ses cıkarmam gerekıyor.  Uyarı ıcın kullanacagım da.
bu konudaki dusunceniz ve fikirlerinize ihtiyacım var.
Teşekkürler
M_B
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

emrahmrcn

Kendi projelerimde genelde 1Khz ile sürmekteyim.Fonk.Jen var ise deneyerek bulmak en güzeli.İyi çalışmalar
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

erkan614

5 v verince direkt buzzzz layan buzerler var onunla tasarım yap (eğer melodili bir sinyal vermiyeceksen)

Ankaralı

Alıntı yapılan: "erkan614"5 v verince direkt buzzzz layan buzerler var onunla tasarım yap (eğer melodili bir sinyal vermiyeceksen)

Hocam melodi için buzzer kullanamazmıyız?

Yada melodi için ne kullanmalıyız?
@ NEXYS2

z

Genellikle buzzerlar farkli frekanslarda farkli siddette ses verir bu nedenle melodi uygulamasinda muzik acisindan sorun olusturur.

Buzzerin kristal diskini disindaki plastik rezonans kutucugundan cikartirsan nispeten bu etki azalir.

En iyisi minik hoparlor kullanmak.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

erkan614

Alıntı yapılan: "QarizmaCocuq"
Alıntı yapılan: "erkan614"5 v verince direkt buzzzz layan buzerler var onunla tasarım yap (eğer melodili bir sinyal vermiyeceksen)

Hocam melodi için buzzer kullanamazmıyız?

Yada melodi için ne kullanmalıyız?
buzerler bildiğim bi frekans ile ses çıkartanları var; ki bunlar bildiğimiz minicik yaprak hoparlor bununla tetrislerdeki melodileri yapabiliriz
bir de dc voltaj ile kendiliğinden rezonansa girip ses çıkartan elemanlar var ki bunları kullanmak bana göre daha rahat ve tek bir ses tonu veriyor ben bunlardan bahsetmiştim

M_B

arkadaslar onerılerınız ve ve yorumlarınız ıcın teşekkürler,
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet