devre kopyalama yardım!

Başlatan MURSEL, 15 Ekim 2008, 12:49:16

MURSEL

merhaba arkaşlar benden satışı yapılan bir sistemin elektronik kart tasarımı istenildi fakat şema aynı olucak binevi kopyalama sevmediigm bişey projeyi yeniden tasarla deseler kendime göre rahat rahat yaparım ama copy denildimi calışma zevkim bile kalmıyor bu   durumda  ben bu şematigi nasıl cıkartabilirm yada nasıl temin edebilirim. üretici firmayla nasıl bir istek te bulunamlıyım  ki şematic elime geçsin  yada google ile şematicleri aramamda nasıl bir yön izlicem ?yardımcı olabilcek arkaşlara şimdidden teşekkürler

wsxwsx

Üretici firmaya şöyle denecek:

"İhaleye giriyoruz,  sanayi bakanlığından belge alacağız, şema lazım"

Onlarda dümenden bir şema verecekler. inanmayan baksın kontrol etsin gibisinden. Büyük kısmı yanlış  olan bir şemadır bu.

amuhurcu

merhaba
2yıl önce istanbulda <karaköy> üstü reçineli çift kat manyak bi devreyi kopyalama amaçlı vermiştik... 30gün sonra baskı devresi elimizdeydi devrenin..... ama şirket ismini hatırlamıyorum.... bunun için biz baskı devre yapan şirketleri araştırmıştık ve kopya yapan biriğlerini sormuştuk sormuştuk işe yaramıştı :) sen de dene ....

erkan614

çelilpcb karaköy
pcb kopyalama işleri de yapıyorlar bi numune ver onlar pcb yi çıkartır
ama şemayıo senin çıkartman daha iyi olur.
devre takibi konusunda tecruben olur

ilker_32

Devredeki malzemeleri sök. Sonra tarayıcıdan görüntüsünü al. Corel'de aç bitmap uzantısında siyah beyaz kaydet. Sonra proteusu aç. Oradan bitmap resmi çağır resmin üzerinden pcb'ni çiz. Sonra fırınla,

Klein

corel ile resmen işkence olur hocam. bu iş için en iyi program circad. renkli resim üzerinde çalışabiliyorsunuz. Oldukça pratik bir program. Şemayı malesef elle çıkarmak gerekiyor.  Üretici firmanın göndereceği şema konusunda  wsxwsx'e kesinlikle katılıyorum. şimdiye kadar incelediğim şemalardan hiçbiri PCB ile %100 örtüşmüyor.

MURSEL

cok teeşkkür ederim arkadaşlar

epehlivan2

istediğiniz devre varsa çizerim. reverse enginner yöntemiye bir sürü kart çizdim. eğer çizemesseniz yardımcı olurum