Kızıl Civa hakkında bilgi

Başlatan Mr.Thinking, 23 Ekim 2008, 14:32:48

Mr.Thinking

Eski tvlerin içindeki triod lambaların içinde bulunan bir maddeymiş. Peki bu ne işe yarar.? Bu konuyla ilgili bir çok sölenti var ama kesin ve resmi bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadşların bilgisine ihtiyacım var.
ego=1/Knowledge

remzi

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: "remzi"Söylenti nedir peki...
nette kızıl civa olarak aratırsan bulabilisiniz
ego=1/Knowledge

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "elektro77"Peki bu ne işe yarar.?

Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden kazanmayı hedef edinen İnsanların hayallerini süsler. :)

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: "Allegro"
Alıntı yapılan: "elektro77"Peki bu ne işe yarar.?

Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden kazanmayı hedef edinen İnsanların hayallerini süsler. :)
Anladım hocam. Bu konu burda kapanmıştır.
ego=1/Knowledge

tayyar

Civayı ısıtırsanız oksijenle bileşik oluşturarak civaoksit oluşur ki zehirli bir maddedir ve tubitaktaki habere uygun bir malzeme değildir patlamaz bildigim kadarıyla
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

gallavi

Alıntı Yap
Kırmızı civa nasıl yapılır? Kırmızı civa hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar..(Erkan Çelikyürek)

Eldeki verilere göre, böyle bir kimyasal yok. Varlığına dair söylentiler, 1992 yılında ITAR-TASS adlı Rus haber ajansından kaynaklanan bir habere dayanıyor. Söylentilere göre, cıva tuzları yoğun radyasyona tabi tutulduklarında kırmızıya dönüşüyor ve güçlü bir füzyon bombası yapımı için elverişli bir malzeme haline geliyormuş. Söylentiler ABD Temsilciler Meclisi�nin bir alt komisyonunca araştırılmış ve asılsız oldukları sonucuna varılmış. Ancak söz konusu haberin ardından, uluslararası alanda uzunca bir süre, �kırmızı cıva� satmaya yönelik teklifler dolaşmaya başlamış. Bu tekliflerin bazıları da, Irak�ın o zamanki yönetim organlarına yapılmış. İleri sürülen örnekler, kırmızı boyalı cıva imiş. Fakat bilindiği kadarıyla, bu �dolandırıcılık� girişimlerinin hiçbiri başarıya ulaşamamış.

Önerimiz, sizin de dikkatli olmanız...

Vural Altın

Zaten onlarda patlar dememiş ki
DemirHan=gallavi;

mustafa_cmbz

yanlış hatırlmayırsom deli yüreğin sinema silminde böyle bir malzemeden bahsediyorlardı...bahsedildiği gibi zehirleyici bir madde sanırsam kimsayal silah olarak kullanıyor...