InfraRed sensörler için lens

Başlatan tcitak, 01 Kasım 2008, 08:54:30

tcitak

Merhaba arkadaşlar,

Infrared sensörlerin test ve tamir işlemlerinde kullanılmak üzere bir lens arıyorum. Öyleki bu lens vesilesi ile IR ışın demetine görebilmek istiyorum. Bu ürünün olduğunu iyi biliyorum ama nereden alabileceğimi bir türlü bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların desteklerini bekliyorum.

iyi günler.

arslan74

Alıntı yapılan: "tcitak"Merhaba arkadaşlar,

Infrared sensörlerin test ve tamir işlemlerinde kullanılmak üzere bir lens arıyorum. Öyleki bu lens vesilesi ile IR ışın demetine görebilmek istiyorum. Bu ürünün olduğunu iyi biliyorum ama nereden alabileceğimi bir türlü bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların desteklerini bekliyorum.

iyi günler.

Merhaba,

Ben eskiden TV kumandanın çalışıb çalışmadığını anlamak için. Radyo ile test ederdim. kumandayı radyonun antenine yaklaştırıb sonra bir tuşa baslılı tutub radyoda kanal arardım. Şuan hangi banta arama yaptığımı hatırlamiyorum. Ama deneme yapılarak kendinde bulabilirsin. Radyodan puls şeklinde sinyaller duyacaksın.

Ayrıca Webcam veya dijital fotoraf makinaları veya güvenlik kameralarıda bu iş için uygun olabilir. Onlarda IR ışığını normal yanan bir led olarak görebilirsin.

Selamlar

digi_micro

cep telefonunu kamerasını aç infrared kumandanın ledini telefonun kamerasına doğru yaklaştırıp tuşa bas  kumanda ledinin ışıldadığını görürsün

ipek

RS Farnel Conrad gibi büyük marketlerde günümüzde kullanılan kredi kardı ölçülerinde bir kart satılmakta bunlar bir kaç tip ir için uv için laser için vs vs ince kalem gibi uc kısmı yassı modelleride mevcut . opto aktarıcılara sensorlara bakabilmek için kullanılıyorlar...

erkmenliharun

arkadaşımız kumanda için istemiyor galiba gece görüş kameraları için istiyor.en ğüzeli ve basiti arkaşımızın dediği ğibi cep tlf kamerasıdır.